Demirtaş, 31 Mart Mahalli İdareler (Yerel) Seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olduğu İYİ Parti’nin Gülüç’teki Belde Başkanlığı ve Seçim bürosu açılışında kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Belediye başkanı olarak görev yaptığı sürede beldedeki hizmet, çalışma ve icraatlarını anlattı.
Son zamanlarda ise şahsına yönelik iftiralar atıldığını iddia eden ve kamuoyunun da bu konuyu merak ettiğini hatırlatan Demirtaş, şunları söyledi:
SES KAYDI ‘MONTAJ’ ÇIKTI
“Bugüne kadar beklememin sebebi ise yüce Türk Adaletine olan güvenimdir. Adalet yavaş da olsa tecelli etmeye başladı. Şahsıma atılan iftiraların birinde Yargıtay ‘Takipsizlik’ kararı vererek beni akladı. Bir diğer şikayetle ilgili olarak ise dosyaya delil olarak konulan ses kaydının da, Emniyet Genel Müdürlüğünde yapılan Kriminal inceleme sonucu oluşturulan raporda, tamamının ‘kes, kopyala, yapıştır’ olduğu ve ‘delil olarak kullanılamayacağı’ ortaya çıktı. Hiç merak etmeyin; anlım ak, başım dik. Üzerime atılan hepsinden Yüce Türk Adaletinin vereceği kararla yine alnım ak bir şekilde çıkacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. İftira atanların bir tanesi ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulundum. Ailem ve şahsıma olanlarla ilgili tazminat davaları başlıyor. Onlarla Adalet önünde görüşeceğiz. 
RANT ÇETELERİNİN İŞİ
Peki bunlar benim başıma elbette durup dururken gelmedi. Bazı rant çeteleri bana geldiler. Benden düğün salonu ve sahildeki kafeteryayı istediler. Arsalarına imar affı istediler. Belediye başkanlığını bırakırım, hiç kimseye Gülüç’te rant sağlatmam. Mafyaymış, mufyaymış, hiçbir tehdite boyun eğmem. Ben sadece Gülüç halkına boyun eğerim. Sonra bunlar satın aldıkları bazı kalemşörlerle basın yoluyla saldırmaya başladılar. Yüzlerce haber ve her tarafa gönderdikleri şikayet dilekçeleri ile beni tehdit edip, istediklerini yapmam için zorlamaya çalıştılar. İçişleri Bakanlığı, Valilik, Kaymakamlık müfettişler göndererek haftalarca incelendik. Rabbime şükürler olsun; tek bir olumsuzluk dahi bulunmadı. Çünkü benim hiçbir yanlışım olmadı. Bu olmayınca da ahlaksızca iftiralarla benim ile sizin arasına girmeye kalkıştılar. Seçim ile beni yenemeyen birkaç siyasetçi de bunlara maddi-manevi destek verdi. Bana oynan oyunları, arkasındaki destekçiler ve rantçıların hepsini biliyorum. 
ALLAH’TAN BAŞKA KİMSEDEN KORKMAM
Burada sizin önünüzde bir kez daha söylüyorum; Allah’tan Başka kimseden korkmuyorum. Ben Gülüç’ün evladıyım, işte burada yine Gülüç Halkımla beraberim, dimdik ayaktayım. Gülüç’ün bir tek hakkını dahi yedirsem namerdim. Elinizden geleni ardınıza koymayın, amacınıza ulaşamayacaksınız. Çünkü kötüler her zaman yenilmeye mahkumdur. 31 Mart günü bir kez daha yenileceksiniz.
ERDOĞAN: GÖKHAN BAŞKANIMIZ İLE DAHA DA İLERİYE…
İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan da, Demirtaş’ın Gülüç’e kazandırdıkarı vesilesiyle Gülüç Halkının gönlünde yer ettiğini bildiklerini belirterek, “Bu seçimde de Gökhan Başkanımız ile birlikte Gülüç’ümüzü daha ileriye götüreceğiz. Bizim siyasetimiz, Genel Başkanımızın dediği gibi ‘Önce Millet, Önce Memleket’ diyenlerin siyasetidir. Gülüç’ümüz hep iyi olacaktır. Çünkü Gülüç Halkı hep iyi bir belediyeciliğe layıktır” diye konuştu.
EŞİNE ÇİÇEK VERDİ
İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Adaylarının isimleri okunarak tanıtıldığı toplantıda Belediye Başkanı Demirtaş, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla eşi Işıl Demirtaş’a bir buket çiçek hediye ederken, programda yer alan Murat Sesli, İYİ Parti 28. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Evrim Balbaloğlu, Başkan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş, İlçe Başkanı Erdoğan ile birlikte programı izleyen kadınlara kırmızı karanfil dağıtıldı.
Parti ve seçim bürolarının açılışı gerçekleştirilen programda kalabalık topluluğa yiyecek ve içecek ikramlarında bulunuldu.

Evrim Balbaloğlu ve Serkan Günaydın mazbatalarını aldı... Evrim Balbaloğlu ve Serkan Günaydın mazbatalarını aldı...

Whatsapp Image 2024 02 14 At 17.37.14

Whatsapp Image 2024 02 14 At 17.37.37

Whatsapp Image 2024 02 14 At 17.39.53

Whatsapp Image 2024 02 14 At 17.38.21

Editör: Sevgi Yavuz