Edinilen bilgiye göre, İlçedeki Zübeyde Hanım Kız meslek Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Ece K. (17), okulda rahatsızlanması üzerine ilçedeki özel hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavisi yapılan ve kendini iyi hissettiğini bildirince, hastaneden taburcu edildi.

Ancak, akşam saatlerinde tekrar rahatsızlanması üzerine genç öğrenci, ailesi tarafından Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede yapılan tetkiklerinde ‘Menenjit Hastalığına’ yakalandığı tespit edilen Ece K., Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Hastanede yoğu bakıma alınan Ece K.’nın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZİYARETE GİTTİ

Bu arada, kalabalık ailesinin hastanede bekleyişini sürdürdüğü Ece ile ilgili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül'de Üniversite hastanesine gittiği öğrenildi.

Ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Akgül sağlık durumu hakkında doktorlarından da bilgi aldı.

SINIFTA TEDBİR ALINDI

Diğer yandan, Yaşanan olay üzerine İlçe Milli eğitim Müdürlüğünün girişimler ile durum, İlçe Sağlık Müdürlüğüne bildirildi.

Okula gelen sağlık ekipleri, Ece K.’nın sınıfındaki öğrencilere ve sınıfta derse giren öğretmenlere, ‘tedbir amacıyla’ ilaç tedavisi başlattı.

MENENJİT NASIL BİR HASTALIK

Ateş, şiddetli baş ağrısı, kusma, sayıklama vb. belirtilerle ortaya çıkan Menenjit, beyin zarlarının iltihaplanmasıyla oluşan bir hastalık olarak biliniyor. Hastalığın bulaşıcı özelliğinin de bulunduğu ifade ediliyor.

Editör: Manşet67 Haber