Günümüzde hasta yatağı kiralama Adana dahil pek çok ilde gerçekleştirilebilmektedir. Eğer bu çözümlere ihtiyaç duyuyorsanız, öncelikle yararlanmak için ne gibi koşulların olduğunu bilmek gerekir.

Genel anlamda bu hizmetler evde hastası olan herkes tarafından kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra doktorunuzun da ona vermesi gerekmektedir. Her hastanın gereksinimine uygun bir şekilde tasarlanan bu ürünler hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.  Günümüzde bu modeller, evde hasta bakılması gerektiği zaman sıklıkla tercih edilmektedir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmeti Ne İşe Yarar?

Hastaların normal yataklarda yatması sağlık sorunlarından dolayı önerilmez. Bu bakımdan evde hasta bakma gereksinimi olduğunda, ne yapılabileceği bir soru işareti uyandırır. Hasta yatağı kiralama burada devreye girerek bir çözüm oluşturur.

Bu ürünler bakım evleri ve hastanelerde kullanılabildiği gibi aynı zamanda evlerde de tercih edilebilmektedir. Gelişmiş özellikleri sayesinde hastalık sürecinin ilerlemesini önlemede, bası yaralarının önüne geçmede tercih edilmektedir.

Hastadan hastaya göre ihtiyaçlar değiştiği için hasta yatakları da buna yanıt verebilmek için tasarlanır. Yani farklı seçenekler arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanları seçmek gerektiği unutulmamalıdır. Sahip oldukları işlevsel yapılar, onlara büyük yararlar vermektedir. Sadece hastaları rahat etmekle sınırlı kalmamakta, bunun yanı sıra hastaya bakan kişilere de kolaylıklar vermektedir. Yatağı kolay bir şekilde hareket ettirerek ortamı temizlemek de onlardan bir tanesidir.

Kimler Adana’da Hasta Yatağı Kiralama Hizmetini Kullanabilir?

Zaman zaman hastalara evde bakılması gereken durumlar oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda nelerin gerektiği, ne gibi ihtiyaçların olduğu sık sık sorulan bir konudur. Hasta yatağı kiralama bu bakımdan oldukça önemlidir. Bu hizmetleri,

  • Ağır yatalak hastalar
  • Geçici hastalığa sahip olanlar
  • Herhangi bir nedenle yaralanan kişiler
  • Doğum öncesi ve sonrası süreç
  • Hafif engelli kişiler
  • Yaşlılar
  • Zihinsel sağlık problemi olanlar

Bu bakımdan hasta yatağı kiralama Adana hizmetleri oldukça geniş bir kitleye hizmet sunmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralamada Hangi Modeller Kullanılabilir?

Özellikle son zamanlarda hasta yatağı kiralama pek çok kişi tarafından tercih edilen bir hizmettir. Ancak öncesine hangi modellerin olduğu da düşünülmektedir. Genel anlamda bunlar aşağıda olduğu gibi olup, kişiler her zaman hastasına göre özel bir şekilde seçmelidir.

Bariatrik Yataklar

Bariatrik yataklar genellikle ağır obez hastaların gereksinimlerine uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. Yüksek taşıma kapasiteleri, güçlendirilmiş yapıları buna yönelik olarak daha dayanıklı bir yapı kazandırmaktadır.

Manuel Yataklar

Manuel yatak modelleri adından da anlaşılabileceği gibi el ile ayarlanabilmektedir. Hasta yatağı kiralama Adana hizmetinde sunulan bu ürünlerde fiziksel güç kullanılarak, yatak platformu hastaya göre düzenlenebilmektedir.

Bu kapsamda başlık, ayak ucu ayarı ya da yükseklik dahil pek çok işlem vardır. Bu hem hasta bakıcı hem de hastanın kendisi tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle evde bakım hizmeti gerekiyorsa ya da kısa süreli yatış gerekiyorsa bunlar tercih edilmektedir.

Havalı Yataklar

Havalı yataklar da hasta yatağı kiralama için seçilebilecek tercihler arasındadır. Havalı yastık sistemi olan bu modeller bası yaralarını çok daha verimli bir şekilde önleyebilmektedir. Ayrıca hastada mevcut olan yaraları hızlı şekilde iyileştirmeye de olanak tanımaktadır. Hasta vücudunda basıncı farklı yerlere dağıtma gibi yönleri de yine mevcuttur.

Elektrikli Yataklar

Elektrikli yatak modelleri de hasta yatağı kiralama Adana içinde tercih edilebilmektedir. Bunlar aynı zamanda motorlu hava yatakları olarak bilinmekte olup adından da anlaşılabileceği gibi otomatik şekilde ayarlamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Bunlar iki, üç ya da dört motorlu olabilmekte olup her birinde teknik özellikler farklılık arz edebilmektedir. Bu bakımdan pek çok hasta ve hasta bakıcı, kendisi için en uygun olanı tercih edebilir. Özellikle otomatik yapısı, konforu da en üst seviyeye getirir.

Tüm bunların yanı sıra hasta yatağı kiralama Adana hizmetinde tercih edilebilecek farklı seçenekler de mevcuttur. Her birine bakmak ve aralarından kendiniz için uygun bir tane tercih etmek istiyorsanız, Marmara Medikal’in zengin kategorisine göz atabilirsiniz.

Editör: Bayram Tomakin