Ziyarete GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa ile Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit katıldı.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türk Metal Sendikası’nın Türkiye’nin önde gelen sendikalarından biri olduğunu belirterek, “17’nci Olağan Genel Kurul’da yeniden Genel Başkanlığa seçilmenizden dolayı tebrik ediyoruz. Yönetim Kurulu’na seçilen değerli başkanlarımızı kutluyoruz. Hayırlı olsun. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından, deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyetlerine katılan maden işçilerine takdim ettiğiniz Emek Dostu Özel Ödülü için de Türk Metal Sendikamıza tekrar teşekkür ediyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza, dayanışma içinde birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak da teşekkür ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GMİS Yönetim Kurulu ile TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, görüşmeleri süren Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü ile TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri hakkında değerlendirmelerde ve görüş alışverişinde bulundu.

ODABAŞ’I ZİYARET ETTİLER

GMİS Yönetim Kurulu, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçilen Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti.

GMİS Yönetim Kurulu, Odabaş’a hayırlı olsun dileğinde bulunarak Kdz. Ereğli’den bir emekçi olarak Türk Metal Sendikası’nın Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirttiler.

Ziyarette kamu toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

1-2

Editör: Can Özkan Kayabaşılı