Bu doğrultuda 2022 yılında Mentorluk Kariyerim Eğitim Serisi (girişim mentoru yetiştirme programı) yürütülmüştür. Temel ve ileri düzey eğitimlerinde yapılan ölçme değerlendirme sınavlarını ve performans değerlendirmelerini başarıyla tamamlayan mentor adayları ile bölgede nitelikli mentor havuzu oluşturulmuştur.

2023 yılında ise Girişimcileri Yatırımcıya Hazırlama Programı kapsamında bölgede yatırım yapmayı düşünen teknoloji odaklı girişimcilere/girişimci adaylarına kapasite gelişimi ve yatırıma erişimi kolaylaştırmak için ihtiyaç duydukları uygulamalı eğitimlerin ve mentorluğun ücretsiz olarak verilmesi planlanmaktadır. Programda Genç İstihdam Teması kapsamında 19-34 yaş arası genç girişimci adayları önceliklendirilecektir. Eğitim ve mentorluk sürecini başarıyla tamamlayan girişimcilere kitle fonlama platformları ile melek yatırımcı ağları gibi alanlarda etkili yatırımcı sunumlarının hazırlanması ve yatırım turuna çıkması organize edilmesi, girişim finansmanı programlarına başvurularında teknik yardım verilmesi planlanmaktadır.

Programa katılacak girişimcileri/girişimci adaylarını ve ihtiyaç duyulan eğitimleri belirlemeye yönelik yapılacak çevrim içi anket ile ön başvurular alınacaktır. Aşağıda bağlantı adresi verilen anket 3 Nisan 2023 tarihine kadar erişime açık olacaktır. Eğitimlerin Mayıs ayı içerisinde çevrim içi başlaması planlanmaktadır.

Başvuru için tıklayınız: http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=f6e6ca9a238843759bf2f7e3a213792a
Program hakkında detaylı bilgi almak için [email protected] mail adresi üzerinden Sürdürülebilir Kalkınma Birimi personeli ile iletişim kurabilirsiniz.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı