Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu, Zonguldak Sanayi Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, BAKKA Yetkilileri, Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Ferdi Kesikoğlu ve beraberinde ki heyet,

Batı Karadeniz Bölgesinin kalkınma hamleleri kapsamında yeni yatırım alanları oluşturmak üzere deniz dolgusu modeliyle planlanan ve hayata geçen projeleri yerinde incelemek ve yetkililerden bilgi alarak tecrübe paylaşımı sağlamak amacıyla Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesine teknik gezi programı düzenledi. 

Gezi de ilk durak DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı oldu. 

Ziyarette fikir alışverişi esnasında Batı Karadeniz Bölgesi'nde de kalkınma başkanlığının kurulmasının öneminden ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak için bir gereklilik olduğunun ortaya çıktığı belirtildi. Ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi OREN Enerji'yi ziyaret eden heyet, dalga enerjisi projesi ile ilgili bilgi alışverişi yaptı. Heyetin üçüncü durağı Ordu Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Ordu TSO ile işbirliği ve ortak proje yapımı planlandı. Heyet son ziyaretini deniz dolgusuyla yapılan Ordu- Giresun havalimanına yaptı. Yerinde incelemerde bulunarak yetkililerinden brifing aldılar. 

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, verimli geçen ziyaretlerinde güzel fikirler ortaya çıktığını ve her ziyaretten çok memnun kaldıklarını ifade ederek, kendilerini ağırlayan, bilgi aktaran herkese çok teşekkür etti. Keleş konuşmasında, "Çok heyecan duyduğumuz bir gezi programının ilkini bugün gerçekleştirdik. Hayata geçen projeleri gördükçe acaba bunu kendi şehrimizde nasıl hayata geçirebiliriz diye fikirlerimiz oluştu. İnşallah gezimizden elde ettiğimiz tecrübe ve fikirler ile güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Verimli geçen ziyaretlerimizde bizleri ağırlayan herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Editör: Sinan Kabatepe