Gazeteci Sencer Arslan’ın gözaltına alınmasını Birgün gazetesi yazarı gazeteci Timur Soykan, Twitter hesabından duyurdu.

Soykan’ın paylaşımı şöyle; “Karabük'te cansız bedeni bulunan Gabon uyruklu öğrenci Ibouanga'nın (17) sokakta koştuğu son görüntülerini haberleştiren meslektaşımız DHA muhabiri Ali Sencer Arslan gözaltına alındı. Neden? Gabonlu öğrencinin ölümü sonrası akıl almaz gelişmeler oluyor.”

Diğer yandan DHA Muhabiri Ali Sencer Arslan’ın gözaltına alınması ile ilgili olarak Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada” Bir kısım medya organlarında bir gazetecinin Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alındığı iddialarıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bu açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur. 26 Mart 2023 tarihinde Karabük ilinde yabancı uyruklu bir öğrencinin ölümüyle ilgili soruşturma dosyasında Karabük Sulh Ceza Hâkimliğinden gizlilik kararı alınmıştır. Gizlilik kararının ilgili gazeteci tarafından bilinmesine rağmen kendisinin savcılık izninin olduğunu söylemek suretiyle bazı görüntülere ulaşıp soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği iddiası üzerine hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 285. Maddesi gereğince söz konusu gazetecinin şüpheli sıfatı ile savunması alınmış olup herhangi bir gözaltı kararı verilmemiştir” denildi.

Editör: Manşet67 Haber