ÜNLÜ: ÖRNEK DERNEĞİZ...
Ünlü, şampiyonlukta emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasını, şöyle sürdürdü: “Şimdi hedefimiz; kurucumuz Ali Sami Yen’in ifade ettiği gibi, Türk olmayan takımları yenmek ve Avrupa’da tekrar kupa kazandırmaktır. Dernek yönetimimiz ile ilk yola çıktığımızda, söylediğimiz ilk şey; ‘bizler Galatasaray’ı temsil ediyoruz. Her zaman en iyisini yapmalıyız’ olmuştu. Karadeniz Ereğli Galatasaray Taraftarları Derneği sosyal bir dernek olarak yaptığımız çalışmalarla diğer taraftarlar derneklarine her zaman öncü olmuştur, öncü olmaya devam edecektir.”
SARIKAYA: BEN DE EREĞLİLİ SAYILIRIM!
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet İsmail Sarıkaya da, Karadeniz Ereğli’den evli olduğunu hatırlatarak, “27 yıl önce buraya kız istemeye gelmiştim. Her halde ben de Karadeniz Ereğlili sayılırım. Şimdi de karşınızda şampiyon takımın yönetici olarak çıkmaktan büyük gurur duyuyorum. İnşallah seneye de karşınıza, şampiyon takımın yöneticisi olarak Allah gelmeyi nasip etsin” dedi 
BİR DAHAKİ KUTLAMA EREĞLİ’DEN BAŞLAYACAK
Galatasaray Kulübü Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bora İsmail Bahçetepe ise elde edilen her başarıda taraftarlarını yanlarında gördüklerini belirterek, “onların desteği her zaman takımımızda sinerji oluşturdu. Bunun sonucunda da el birliği ile takımımızı şampiyon yaptık. Bu dönem Artvin’de başlayan şampiyonluk kutlamalarının sonuncusunu Karadeniz Ereğli’de yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki sezon da şampiyon olup, bu kez en başta kutlamayı burada yaparız” diye konuştu.
FORMALAR AÇIK ARTTIRMAYLA…
Dernek Başkanı Ünlü, başta konukları olmak üzere; Derneğe katkıda bulunan üyeler ile yönetim kurulu üyelerine birer teşekkür plaketi takdim etti.

WhatsApp Image 2023-08-07 at 15.00.08
Konfeti yağmuru ardından Şampiyonluk pastası kesilen gecede; Devran Güneş ve Orkestrasının çalıp seslendirdiği eserlerle başlayan eğlence, DJ Suat Ateşdağlı’nın performansı ile sürdü. Gece boyunca Galatasaray marşI ve şarkılarının yanı sıra davetlilerle birlikte İzmir Marşı söylendi.
Salon girişinde oluşturulan standa konulan Şampiyonluk kupası ile hatıra fotoğrafları çektirilen gecede, futbolcuların imzaladığı 2 adet Galatasaray forması açık arttırma ile satıldı.
Galatasaray’ın 23. Şampiyonluk kutlama gecesine; Galatasaray Genel Kurul Üyesi Başaran Korkut, Yönetim kurulu üyesi Sarıkaya’nın Ereğlili eşi ve çocukları ile kalabalık taraftar katıldı.

Editör: Sinan Kabatepe