16 yaşındaki 9. Sınıf öğrencisi Aslı Ecren Sünger, zaman zaman antrenman yaptıkları İlçedeki Şehit Vefa Karakurdu Stadı’nda yaptığı açıklamada, geçmiş yıllarda orta öğrenimini gördüğü Atatürk Ortaokulu forması ile takım kaptanı olarak katıldıkları “Okullararası Türkiye Şampiyonası”nda ikinci olduklarını hatırlattı.

Bu anlamda, şampiyonada giydiği 10 numaralı formanın kendisi için büyük maneviyat taşıdığını belirterek, şunları kaydetti:

“Öncelikle merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Söz konusu depremde sporcu kardeşlerimizi de kaybettik, onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Arkadaşlarımızla bir araya gelerek, depremzedelere yardım yapmak istedik. Bu doğrultuda çeşitli eşyaları bağışladık. Vicdanım rahatlamış olabilir ama yine de az bulduğum için bu manevi değer taşıdığı formamı da açık arttırmaya çıkararak depremzede kardeşlerimize daha çok yardımcı olmak istedim. Bu kampanya vesilesiyle çok sayıda tebrikler aldım. Bu tür kampanyaları genellikle yaşları 23-25 olan ablalarımız yapıyorlar.  Bunda bir yaşın önemi olmadığını düşündüğüm için küçük-büyük demeden depremzede kardeşlerimize yardım etmek için bu fikri öne sürmek istedim. Kampanyayı başlattığım günden itibaren de çok sayıda destek aldım. Bu vesileyle, açık artırmaya katılan ve destek olan başta babam Mustafa Sünger olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.”

Sosyal medyadan yapılan açık arttırmada bir iş insanı, formayı 24 bin 500 liraya satın aldı. Aslı Ecren Sünger parayı Ahbap Derneği'ne bağışladı.

Editör: Sinan Kabatepe