Yaşlı kadın bahçede ölü bulundu... Yaşlı kadın bahçede ölü bulundu...

Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan'a AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, 
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Murat Kotra, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız eşlik etti.
Yüklenici firma yetkilisi ile görüşen Belediye Başkanı Alan Fevkani Köprünün tamamen yıkımının 25 Aralık tarihleri arasında biteceğini açıkladı. Belediye Başkanı Dr Ömer Selim Alan, yaptığı inceleme sonrasında şu açıklamayı yaptı:
"Beraber son durumu bir yerinde görmek istedik. Şantiye şefimizin de söylediği gibi dört ayağın şu an zemini indirmesi bitti. Daha önce de sizlere söylediğimiz gibi Soğuksu-Acılık ayağının bir an önce trafiğe açılması bizim için çok önemli. Niye? Malum bu çevre yolu üzerinde kalan bölümündeki çevre yolunun trafiğine bir buçuk gün süreyle kapatacağız. Cumartesi gece kapatıp pazar sabahı burayı almış olmamız lazım. Onun için önümüzdeki çarşamba günü ham yol da olsa açmış olacağız. Soğuksu-Acılık aksını çünkü çok yumuşak bir zemin, oranın biraz oturması, zeminin sertleşmesi ki biz öyle altyapı çalışmalarını bitirip asfaltını dökmemiz için bir on beş gün süre lazım. Burayı aldıktan sonra aynı zamanda Uzun Mehmet'ten Gazipaşa'ya olan bağlantıyı da bir an evvel stabilize şekilde açmayı planlıyoruz. Aralık'ın 20-25 arasında köprünün yıkımını tamamen inşallah kimsenin bunu üç vatandaşımız sıkıntı yaşamadan inşallah bitirmiş olacağız. Yüzde 25'i bitirmiş durumdayız. Ama şu çevre yolunun üzerini alıp şu iki ayağınla hafriyatını kaldırdığımız zaman buradan sonrası rutin olduğu için hızlı gidecek. Yani şuraya kadar aldığımız zaman burayı nerede altmışı bitirmiş olacağız. Bir on beş gün içinde. Ondan sonra çok daha hızlı gidecek." dedi.
  

Editör: Can Özkan Kayabaşılı