Kaza 23.55 sularında ilçeye bağlı Gülüç Beldesi Gülüç kavşağında meydana geldi. İddiaya göre yol kenarında park halinde olan ve ana yola çıkış yapan Ahmet Özcan (41) idaresindeki 67 SC 442 plakalı kamyona, ERDEMİR’de çalışan ve işe gitmek için yola çıkan Alaplı istikametinden İlçe merkezine seyir halindeki Çağatay Kıral’ın (36) kullandığı 06 DPK 676 plakalı motosiklet yandan çarptı.

Motosikleti ile kamyonun altında sıkışan motosiklet sürücüsü Çağatay Kıral için sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 ve itfaiye ekipleri yaklaşık 10 dakika süren kurtarma çalışmasının ardından sürücüyü sedyeye alarak ambulansa taşıdı. İki ayağı kırıldığı öğrenilen Çağatay Kıral, yapılan ilk müdahalenin ardından Devlet hastanesine kaldırıldı. Kazayı haber alan ve olay yerine gelen Çağatay Kıral’ın eşi Gözde Kıral (34) eşine destek vermek için çaba sarf ederken sürücünün annesi Türkan Kıral (67) ise gözyaşlarına boğuldu.

Çağatay Kıral’ın tedavisine başlanırken, kamyon sürücüsü ifadesi alınmak üzere Gülüç Polis merkezine götürüldü. Kazadan dolayı tek şeritten verilen trafik araçların kaldırılması ile normale döndü. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Editör: Sinan Kabatepe