Olay, dün saat 22.00 sıralarında Yeni Mahalle Kandil Sokak'ta meydana geldi. H. K., 1 yıl önce evlendiği i Ö. K. ile kıskançlık nedeniyle kavga etti. H. K., annesi N. Ç. ile birlikte dışarı çıkan eşi Ö. K.'ı takip edip, sokak ortasında pompalı tüfekle ateş açtı. Anne ve kızı vücutlarına isabet eden saçmalarla kanlar içerisinde yere yığılırken, H. K. kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde anne ile kızının hayatını kaybettiği belirlendi. Cenazeleri cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi için morga kaldırıldı.
İLK EŞİNİ DE ÖLDÜRMÜŞ
Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, şüpheli H. K'ı aynı mahallede Zafer Sokak yakınlarındaki çamlıkta buldu. H. K., burada kendisine doğru yaklaşan polisleri görünce pompalı tüfekle kendini başından vurarak intihar etti. 2008 yılında ilk eşi N. K.'ı da öldürüp hüküm giydiği, cezasını çekip 2 yıl önce cezaevinden çıktığı öğrenildi. Ayrıca, Ö. K.'ın geçen hafta eşinden şiddet gördüğü için KADES uygulamasını kullanarak polisten yardım istediği, ancak daha sonra şikayetinden vazgeçtiği belirtildi.
SON PAYLAŞIMLARI ORTAYA ÇIKTI
H. K.'ın, cinayeti işlemeden önce ve işledikten sonra yaptığı bazı paylaşımlar ortaya çıktı. WhatsApp durumu olarak olay öncesi yaptığı paylaşımda, "Yarın 5 Eylül’de Allah nasip kısmet ederse, yarın bu arkadaşınız bu dünyada yok. Dersiniz ki niye yok. Bir sene önce vatandaşın birisi ile tanışıp evlendik. O yüzden yok" dediği görüldü.
H. K.'ın olayın ardından yaptığı paylaşımda ise eşini kendisini aldatmakla suçlayarak, "Böyle cenazen çıkar işte. Birazdan kendimi öldüreceğim. Sana ahirette hesap soracağım. 2 elim yakanda olacak. Yaptıklarının bedelini ödedin. Annen de ödedi, baban da cenazenizin başında durarak bedelini ödemiş olacak. Benimle oynama oyuncak olursun dedim. Ne oldu bak. Neredesiniz. Arkadaşlarınla eğleniyormuşsun. Benim soyadımla yapamazsın. Benim soyadım Küçükyılmaz, soy ismime leke düşürmemek için öldürdüm bak" dediği sesler yer aldı.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı