İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Candemir Ongan ve beraberinde bazı yöneticilerin karşı çıktığı Mustafa Gökhan Demirtaş'a Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan sahip çıktı. Genel Merkez'in açıkladığı kararın arkasında durduklarını belirten Erdoğan "Kararın arkasında durduğumuzu bildiriyoruz" dedi. 

Tekin'in seçim afişlerine zarar verildi Tekin'in seçim afişlerine zarar verildi

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan'ın açıklaması şöyle:
"İYİ Parti Genel Merkezi tarafindan yapılan değerlendirmeler neticesinde İYİ Parti Gülüç Belediye Başkan adayı olarak Sn. Gökhan Mustafa Demirtaş'ın isminin açıklanmasının ardından basında yer alan bir kısım partimizi yıpratmaya yönelik demeçler Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığımız tarafindan takip edilmektedir. İYİ Parti Gülüç Belediye Başkanı adayı Sn. Gökhan Mustafa Demirtaş'a yönelik iddialara ilişkin yargılama süreci devam etmekte olup ortada kesinleşmiş bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. Anayasanın 38/4. maddesi masumiyet karinesi hükmünü düzenlemektedir. Bu kural ayrica bir evrensel hukuk ilkesidir. İYİ Parti, Anayasa kurallarını ve evrensel hukuk ilkelerini daima gözetleyen, hukukun üstünlüğüne inanan demokratik bir partidir. Genel Merkezimiz bu kapsamda değerlendirmelerini yapıp Sn. Gökhan Mustafa Demirtaş'ı Gülüç Belediye Başkan adayı olarak uygun görmüştür. İYİ Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı olarak Genel Merkezimizin
almış olduğu kararın arkasında durduğumuzu bildirmekteyiz. Ayrca basında yer alan Genel Merkezin kararına aykırı bir kısım demeçlerin partimizin zarar görmesine yol açacak olması sebebiyle işbu açıklamaları talihsiz olarak karşıladığımızı kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız." dedi.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı