EVEDER Başkanı Aziz Boy, ziyarette yaptığı konuşmada, Türk Metal’in, ülke genelinde olduğu gibi bölgede de “İşçinin Kalesi” olduğunu savunarak, göreve atanmalarından dolayı Kalfa ve Yönetimini kutladı.

Kalfa da, EVEDER’in, ERDEMİR çalışanlarını emeklilik süreçlerinde de bir arada tutan etkili bir dernek olduğunu hatırlatarak, ziyaretlerinden dolayı Boy ve yönetimine teşekkür etti.

TEMSİLCİ EŞLER İZİYARETE GELDİ

Bu arada, Şube Yönetim Kurulu Ünite Temsilcileri eşleri de Kalfa’ya ziyaret gerçekleştirerek, başarı dileğinde bulundular.

Kalfa’da, Türk Metal’in üyeleri ile birlikte büyük bir aile olduğunu belirterek, ziyaretleri dolayısıyla kadınlara teşekkür etti.

EŞLERLE DİDİM’E GİTTİLER

Öte yandan, bir grup Türk Metal Üyesi, eşleri ile birlikte Türk Metal7in Muğla’nın Didim tatil beldesindeki Büyük Anadolu Didim Otel’e gitti.

Türk Metal  Kdz. Ereğli 1 Nolu Şube Başkanı Kalfa, Baştemsilcilik binası önünden uğurladığı üyelere hitaben yaptığı konuşmada, Türk Metal’in, aynı zamanda üyelerinin eğitim ve sosyal yaşamlarına da önem verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Her yıl gerçekleştirilen bu tür etkinliklerimizde üyelerimiz katıldıkları seminerlerde sendikal yaşama dair bilgilerini güncelliyorlar. Dönüşlerinde ise birikimlerini mesai arkadaşları ile paylaşıyorlar. Değerli eşleri de, aynı seminerlere katılarak, çalışma yaşamı hakkında bilgileniyorlar.

Hayırlı yolculuklarınız olsun.”

19 Mayıs’ta (bugün) İlçeden otobüslerle ayrılan İşçi ve eşleri, 23 Mayıs’ta Ereğli’ye dönüş yapacaklar.

Editör: Sinan Kabatepe