Epilepsi hastası olduğunu söyleyen Çelik, "Evime girebilecek doğru dürüst yolum bile yok. Şu anda evimde ne un ne şeker ne de çay var. Çok daraldım" dedi.

Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Yeşilova köyünde yaşayan 3 çocuk babası 33 yaşındaki Hamza Çelik, epilepsi hastalığından dolayı sürekli çalışamıyor ve ailesini geçindirmek için yaz aylarında mevsimlik işçi olarak çalışıyor. Çelik, yapım aşamasında olan ve elektrik verilmeyen evinin tamamlanması için yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım istiyor.

Seccade Tasarımlarıyla Maneviyatınızı Arttırın! Seccade Tasarımlarıyla Maneviyatınızı Arttırın!

Hamza Çelik, şöyle konuştu; “Devlet tarafından elektrik verilmedi bana. Yer altından bana müsaade verdiler, yer altından kablomu çekeceğim. Gücüm yetmiyor, büyük bir maliyet istediler benden. Eşim, çoluk çocuğumla kepaze haldeyim. Daraldım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yetkililerden evime elektrik konusunda el atılmasını istiyorum. Evime girebilecek doğru dürüst yolum bile yok. Ben inşaatlarda çalışıyorum. Şu anda evimde ne un, ne şeker, ne de çay var. Çok daraldım. Eşimin, çocuklarımın yanında utanıyorum. Evimin elektriği lütfen bir an önce yapılsın."

Editör: Haber Merkezi