Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini belirten Cevdet Yılmaz, "Çalışma Bakanlığımızın emeklilerle ilgili yaptığı çalışmalar tamamlandığında toplumla paylaşılacak" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz A Haber'de canlı yayınında dikkat çeken bilgilere yer verdi. Cevdet Yılmaz'ın açıklaması şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İsrail'in Filistinlilere soykırım politikası ve İsrail-İran tartışmaları hakkında, Gazze'de ateşkesin sağlanması gerektiğinin altını çizerek, "İsrail-İran gerilimi Gazze'de yaşananları gölgelememeli. Türkiye, olayın bölgesel bir çatışmaya dönüşmemesi için her türlü gayreti sarf ediyor" şeklinde konuştu.

Elektrik Direği Reklamları ile Sokaklarda Fark Edilmenin Yeni Yolu Elektrik Direği Reklamları ile Sokaklarda Fark Edilmenin Yeni Yolu

"Ortadoğu'da adil bir barış olmalı. Diplomasi ve uluslararası hukuk ön plana çıkmalı. İran İsrail arasında sıcak çatışma olursa bundan tüm ekonomiler etkilenir."

Cevdet Yılmaz, "Kesinlikle IMF ile masaya oturulması söz konusu değil" dedi. Cevdet Yılmaz cari açığın yarı yarıya düştüğünü söyledi ve "Türkiye'nin döviz ihtiyacı düştü" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, yüksek enflayonu düşürmeyi hedeflediklerini vurgulayarak "Enflasyonu düşürmek refahı arttırır aynı zamanda ekonomi ve sosyal bakımdan çok önemli" şeklinde konuştu.

Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini altını çizen Cevdet Yılmaz, "Çalışma Bakanlığımızın emeklilerle ilgili yaptığı çalışmaları tamamlandığında toplumla paylaşılacak, 16 milyon emeklimiz var. Çalışan sayısını artırmamız lazım ki bu dengeyi gerçekleştirelim. Bu yönde de umut verici gelişmeler var, istihdam artışı var." cümlelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi