Sosyal medya paylaşımı yapan Soyarslan 16 madde ile yaptığı açıklamada; “Çok değerli Süleymanlar mahallesi sakinleri, Bugüne kadar kim ne dediyse susup sadece mahallemize hizmet adına çalıştıysam da görüyorum ki artık cevap vermem gerekiyor. Gerek babam Hüseyin Soyarslan’ın kendi döneminde yapmış olduğu gerekse benim kendi dönemimde yapmış olduğum hizmetleri üstüne almaya çalışan kişiler olduğundan bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissediyorum.

1-Şehit Ömer Halisdemir sağlık Ocağı’nın Tahliyesi ile ilgili olarak aile hekimimiz Mürsel Bey’in beni araması üzerine; sağlık Ocağı için uygun bir yer arayışına girişilmiş ancak uygun bir yer bulunamayınca mülk sahibi ile şahsen görüşüp sağlık ocağının bulunduğu yerde hizmetine devam etmesi yönünde anlaşma sağladım.Tüm bu çabalar doğrultusunda sağlık ocağı bulunduğu yerden sizlere hizmete devam etmektedir.

2-Pazaryeri kurulması ile ilgili olarak belediyeye ve kaymakamlığa defalarca dilekçe verilmiş, bizzat görüşülmüş ve takibi yapılmış olmasına rağmen ilgili kurumlardan  ‘ sadece perşembe günlerinin boş olduğu ve bugünlerde de mal almaya gittikleri belirtilmiş bu nedenle şimdilik bu talebin karşılanamayacağı yönünde cevap gelmiştir’.

3-Kadri Yılmaz Lisesi’nin karşısı sit alanı sayıldığından ve bu nedenle köprü vs. gibi şeyler yapılamayacağından dolayı; alternatif olarak zaten halihazırda 100 200 mt ilerisine ,sağlık ocağı karşısına geçit-köprü yaptırılmıştır.

4-Mahallemizin değerli kadınlarının isteği doğrultusunda halk eğitim merkezi ile istişare edilerek nakış-örgü kursu açtırmış bulunuyorum.

5-Çocuklarımızın ve gençlerimizin isteği doğrultusunda spora verdiğim öneme binaen Cemile Tatoğlu anaokulunun karşısına basket sahası yapılmasını sağladım.

6-Tatoğlu Kültür Merkezi ile Askeriye arasında bulunan merdivenlerin bakımı yaptırılmış ve aynı bölgeye aydınlatma direği dikilmiştir.

7- Mahallemizde bulunan derelerin ve otların temizliği Elektrik aydınlatmalarının onarımı yolların temizlenip yıkanması çöplerin toplanması düzenli olarak yaptırılmaktadır.

8-Yaşar balcı caddesi ,Çavdarlı Sokak ,1 nolu istasyon caddesi ,istasyon caddesi ,istikbal caddesi ,Hacıhasan konak Sokakta bulunan yollara yakın zamanda asfalt dökümü sağlanmıştır.

9-Pandemi zamanında kapı kapı tek tek dolaşılarak herhaneye maske ve temizlik kiti dağıtılmıştır.

İkinci kez başkan seçilen Tanju Özcan mazbatasını aldı... İkinci kez başkan seçilen Tanju Özcan mazbatasını aldı...

10-Mahallemizin ihtiyaç sahiplerine gerekli destekler her daim yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

11-Mahallemizin asayiş ve güvenliğini sağlamak adına emniyet birimleri ile her daim iletişim içindeyiz.

12-Ilçemizde yaşanan sel felaketi dolayısıyla mahallemizde hasar görmüş bina ve evleri Çevre ve şehircilik bakanlığı yetkilileri ile başvurular doğrultusunda tespit Edip gerekli yardımların yapılması sağlanmaya çalışılmıştır.

13-Seçmen kağıtlarını tüm hanelere tek tek kapı kapı dolaşarak dağıttık.

14-Muhtarların çalışma saatleri 09:00-17:00saatleri olup; muhtarlığımız 5 senedir bu saatlerde açıktır.Muhtar olarak her daim masa başında oturmam mümkün olmayıp, devletin ilgili birimlerine gitmem ve saha çalışmalarına katılmam gerekmektedir.

15-Muhtarlar kendilerine teslim edilen tebligatı sadece muhafaza etmekle mükellef olup, ilgiliye götürüp verme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Biz buna rağmen muhtarlığımıza telefon numarasını bırakmış herkesi arayıp tebligatın geldiği yönünde bilgilendirmeyi yapıyoruz. Telefon numarası bulunmayan mahalle sakinlerimize pek tabi ki ulaşmamız  mümkün değildir. Kaldı ki mahallemizde 11.000’e yakın nüfus bulunmakta olup tüm bu kişilere tek tek tebligat dağıtmamız da görev kapsamında olmamakla birlikte mümkün de değildir.

16-Şimdi gelelim ÖNEMLİ bir konuya :bir muhtar adayımız sadece bir dilekçe ile mahallemizdeki 112 acil servisin kurulmasını sağladığını iddia etmektedir. Bu asılsız ve yersiz iddiaya şöyle cevap vermek isterim . Babam Hüseyin Soyarslan uzun çabaları doğrultusunda Ömer halisdemir sağlık Ocağı‘nı mahallemize kazandırmıştır. Aynı zamanda 112 acil servisi de il sağlık müdürlüğü ile devamlı görüşerek uzun uğraşlar sonucunda mahallemize getirmiştir. Yani gerek sağlık ocağının gerekse 112 acil servisinin mahallemize kurulmasını sağlayarak büyük hizmet eden kişi babam Hüseyin Soyarslan’dır. Lütfen yapılan hizmetlere saygı göstererek kazanımlara teşekkür etmeyi bilelim, bir takım yalan yanlış beyanlarla mahalle halkımızı kandırmaya çalışmayalım. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra Sayamayacağım çoklukta daha bir çok hizmet yapmış bulunuyorum. Bu hizmetleri yapmak zaten benim görevimdir. Tüm bunların sonucunda mahalle halkımızın sevgi ve desteğini görmekten de büyük mutluluk duyuyorum. Seçimin mahalle halkımıza hayırlı olmasını diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” olarak paylaşımda bulundu.

Editör: Haber Merkezi