Esnafla bir araya gelen Başkan Alan, yerel seçimler için destek istedi. Esnafın sorun ve sıkıntılarını da dinleyen Alan, çözüm önerisi aradı. 
Öte yandan Başkan Alan, 10 Mart’ta Elmaspark’ın açılışının planlandığını duyurdu. Alan, Bakan Mehmet Özhaseki’nin de yerel seçimler öncesi Zonguldak’a gelerek Lavuar Alanı ile ilgili müjdeleri vereceğini söyledi. 
Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: 

ELMASPARK’IN AÇILIŞI 10 MART’TA YAPILACAK 

“İbrahim ağabey gerekeni söyledi, biz de İl Başkanımız, Cumhur ittifakımızın ilçe başkanıyla beraber Elmasparklı esnafımızla beraber sohbet ettik. Sağ olsun sofralarını açtılar. Esnafımızın şu an bulundukları Elmaspark ile ilgili ufak tefek sıkıntıları vardı. onunla ilgili istişarelerimiz devam ediyordu. Onları konuştuk. İnşallah Mart ayının 10’una kadar güzel bir açılış yapacağız. Dükkanlarında o güne kadar dolacağını ümit ediyoruz. Özellikle zemin katta bir sıkıntımız yok ama; 1’inci ve 2’nci katta da inşallah çalışmalar bitirilecek. Sayın Valimiz demişti, hatırlarsınız; ‘Bir an önce geçin, biz de oradan alışveriş yapalım’ diye. Biz de o günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Dükkanlarımız şu an açık ama; tabiki hala bilmeyen vatandaşlarımız var. Biz istiyoruz ki sadece merkezden değil, ilçelerden de vatandaşlarımız gelsin, rahat rahat alışverişlerini yapsınlar. Elmaspark bir yaşam merkezi, AVM oldu biliyorsunuz. Acılık artık şehrin merkezi oldu. İnşallah 10 Mart’ta da güzel bir açılışla Elmaspark’ı vatandaşlarımıza tanıtacağız. Ufak tefek sorunları da zaten kısa zaman içerisinde çözeceğiz. 

ESNAFA VERİLEN SÖZ TUTULACAK 

Diğer esnaflarımıza da söz vermiştik; Lavuar Alanı’nın kenarındaki bölümde Emlak Konut vasıtasıyla yapacağımız 177 dükkanlık prestij çarşısı projemizin istişaresini yeni gerçekleştirdik. İnşallah seçim sürecinde bakanımız Mehmet Özhaseki bey Zonguldak’ımıza gelecekler. Onun ağzından zaten müjdeyi duyacaksınız. İnşallah 1 sene içerisinde geçmek isteyenler yeni ticarethanelerine geçecek, kalmak isteyenler de burada kalacak. Destekleri için teşekkür ediyoruz. Kendilerinden yeni Zonguldak için destek istedik. Umuyoruz ki onlarda gönülden bizleri destekleyecekler. Kaldığımız yerden hizmetlere devam edeceğiz.”

Editör: Sudenaz Bolatcan