Neriman Posbıyık‘ı Gazeteciler Cemiyeti nde  Cemiyet Başkanı Derya Akbıyık ve gazeteciler karşıladı.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden sonra bir daha sandığı göremeyeceğiz ve kazanmak için çok çalışacağız, tek adam rejiminden kurtulacağız diyen Neriman Posbıyık önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarda bulunan Neriman Posbıyık, “Basın camiası bizim başımızın tacı her zaman yanlarınızda olduğunuz söylemekten gurur duyuyorum. Biliyorsunuz seçimlere çok az bir süre kaldı aday adaylık müracatını perşembe günü yaptım. Bu bölgede gezmem gereken ziyaret etmem gereken yerler için yola girdik. 2011 yılında 3’üncü sıradan aday oldum. AK Parti’nin en güçlü olduğu dönemlerdi o dönemler ama kırsalda yaptığımız çalışmalarla malasef çok az bir farkla kaybettik. 1954 yılında Demokrat Partiden bir kadın vekil olmuş o gün bugün Kadın vekilimiz olmamış malasef. Kadınlarımız mecliste, kamu kuruluşlarında kadınlarımız sesini duyuracak noktada olmalıdır. Bende Halil bey ile birlikte kapı kapı köy köy gezerek çalışmalarımı sürdürüyorum. Önce halk size güvenecek ben kime oy veriyorum acaba tanıyor muyum demeyecek. Bu seçim çok farklı bir seçim olacak bir 2’nci dünya savaşının daha şiddetlisi olacak. Kan dökmeden bir savaş olacak. Tek arzum bu seçim sürecinin çok huzur içinde geçip hak edenin kazanacağı bir seçim olmasını istiyorum. 2022 yılı Ekim ayı bir şeyler yapmamız lazım dedim 6’lı masa kuruldu çünkü bölgenin sorunlarını gerçek anlamda dile getirecek ve mücadele edecek kişilerle bu seçime gidilmesi gerekir diye düşündüm. Ekim ayında 93 köyün 52 tanesini bitirdim taki 6 Şubat depremin olduğu güne kadar aracımla 9 bin kilometre yol yaptım. İnsanlar bir şeyler bekliyor artık yeter diyor hak yok hukuk yok tek adamın iki dudağının arasındayız. Bir birine benzemeyen görüşler nasıl bir araya geldiyse sayın Genel Balkan’ımız bu süreci çok iyi yönetti. 15 mayısa kalktığımızda güneş parıl parıl kıpkırmızı doğmuş olacak. Ulu Önder Atatürk’ün bize bırakmış Cumhuriyetin ilk yüzyılını bitirmiş bulunuyoruz ikinci yüz yıla bambaşka yüzler gülerken girmemiz gerekiyor. Biz aynı bayrağın altında birlikte yaşayan tüm 85 milyon kardeşiz din, dil, ırk farketmeksizin yaşamaya devam edeceğiz. Ben eğitimciyim eğitim bitti taşımalı eğitim getirdiler din işlerini devlet işlerinden ayıracağız. Milletvekili olmak olmamak ayrı konu Türk vatandaşı, eğitimci, Cumhuriyet kadını olarak vücudumu taşın altına koymaya hazırım. Bölgemi temsil etme şansım olsa orada bölgenin sorunlarını anlatmaya kalksam emeğin kentinin sorunları kitaplara sığmaz. Mücadele vermemiz gerekiyor ben hazırım.

BEN KENDİMLE YARIŞIRIM

Gazetecilerin kendinizi kaçıncı sırada milletvekili adayı görüyorsunuz sorunu yanıtlayan Posbıyık” Ben her zaman kendimle yarışırım ben bunun iyisini nasıl yaparım diye meslek hayatımda ve aile hayatımda böyleyim. Rol model aldığım çok kişiler vardır onuda hepimiz biliyoruz. Heyecanımın tek sebebi son seçimimiz bunu kaybedersek bir daha sandığı göremeyeceğiz. Biz cumhuriyet ile yönetilen bir ülkeyiz. Karadeniz Ereğli bu bölgenin nüfus yönünden ekonomi kültürel olarak en gelişmiş ilçesi bu yüzden göz ardı edemeyiz. Son söz genel merkezimin bu seçim eski seçimlerle ilgili bir seçim değil. Bu seçim savaşı kazanma seçimi kazanmak için kimlerle gidilir mücadele edecek komutanlarla ve arkasında mücadele edecek askerle gidilir.

KIRSALDA OYUMUZ AZ

Şu bir gerçek CHP kırsalda, köylerde üye sayısı az bazı yerlerde yok denilecek kadar az. Öyle bir hükümet var ki korku imparatorluğu kurulmuş durumda. Acaba benim yatalak bir hastam var onun için aldığım para kesilir mi diye düşünüp korkuyor. Bu seçimde kırsalda patlama yapacağız. Ondan sonra iktidar olduğumuzda zaten emeğin başkenti değil miyiz bu düşüncede olan insanların daha çok olması lazım. Bu 20 yılda insanları korkuta korkuta bu hale geldi. Üye değiller ama biz onların oylarını alacağız. Mutfaklarına yangın düştü kadın çekiyor bütün sıkıntıyı ve konuşurken bazen onları konuşturmaya çalışıyorum. O sayılar artarak devam edecek kırsalda patlama yapacağız inşallah” dedi.

Editör: Sinan Kabatepe