Giderek daha fazla kişinin yaptırdığı yanak estetiği ise hayata bakış açınızı yeniler. Yanak bölgesini daha güzel ve gergin yapan bişektomi uygulaması sayesinde siz de öz değeri yükselmiş hissedebilirsiniz. Kolay bir uygulama süreci sayesinde beklediğinizden daha kapsamlı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bişektomi (Yanak Estetiği) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yanak estetiği, yüz inceltme ve ovalleştirme işleminin genel adıdır.  İnce yüz hatları için yapılan uygulamalarda küçük kesi ardından bişektomi işlemi tamamlanmış olur. Kesiden yağ alınarak elmacık kemikleri daha belirgin hal almaktadır. Uygulama öncesi yüz bölgesine özel en uygun tarzda operasyon amaçlanmaktadır. Yani küçük bir operasyonla yanak estetiği yapılmış olur.

Bişektomi (Yanak ve Yüz İnceltme) Kimler İçin Uygundur?

Yanak ve yüz inceltme uygulamalarında genç yetişkinlik döneminde olanlar alt sınır olarak kabul edilmektedir. En az 25 yaşında olan kadın ve erkekler bişektomiye başvurabilmektedir.  Yüz bölgesinde ameliyata engel olabilecek bir durum olmaması da uygunluk kriteridir. Şayet açık yara vs. enfeksiyon riski varsa, öncelikle bu bölüm için ayrı tedavi uygulanması gerekir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

En çok merak edilen sorulardan biri ameliyat sonrası nasıl bir süreç olduğudur. Küçük kesi olması nedeniyle bir haftaya kadar bişektomi kesi bölümü iyileşmektedir. Hafif şişlikler ve ödem toplaması geçici olup, kesi bölgesinde kalıcı bir durum söz konusu değildir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Yağ fazlalıkları olan kısımlardan yağ alındıktan sonra yüze nakledilmesi işlemine yağ enjeksiyonu denmektedir. Göbekten yüze yağ enjeksiyonu yapılırken, ilk aşamada karın kısmındaki işaretlemeler gerçekleşir. Ardından yüzde nakil yerine enjeksiyon işlemi tamamlanmaktadır.  Kolay bir işlem olması nedeniyle en sık kullanılan estetik uygulamalar arasındadır.

Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Yüz bölgesi herkes için en önemli yerlerden biridir. Yüzdeki deformasyonu gidermek, daha belirgin yüz hatları kazanmak için yüze yağ enjeksiyonu yaptırmak mümkündür. Çökmüş görüntüyü gidermek adına profesyonel yağ enjeksiyonu faydaları belirgin sonuçlar sağlar.

Yağ Enjeksiyonu için Alınacak Yağlar Hangi Bölgelerden Alınabilir?

En çok yağ olan göbek, bel, kalça kısımları, yüz enjeksiyonu için kaynak yerlerdir. İsteğe göre bacak iç kısımları, ön bölümleri de yüze yağ enjeksiyonu için idealdir. En uygun yağ alım yerine doktorla karar vermek yerinde olacaktır. Dokusal açıdan birtakım tetkikler avantaj sağlar.

Sağanak su baskınlarına sebep oldu... Sağanak su baskınlarına sebep oldu...

Lip Lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak kaldırma operasyonu, dik ve belirgin dudak görünümü sağlayan estetik ameliyata verilen isimdir.  Burun altından dudağa kadar olan derinin daralması lip lift işleminin özetidir. Bu sayede dudakları daha belirgin hale getirerek estetik sonuçlar alırsınız.  Daha kırmızı dudak yapısı için pratik bir uygulama olduğu aşikardır.

Kimler Lip Lift İçin Uygun Adaylar?

Dudak bölümünde önceden yaptırdığınız estetik uygulamadan memnun kalmadıysanız hemen dudak kaldırma yapabilirsiniz. Dudak üstü geniş görünenler lip lift için ideal adaylardır. Bu bölgeden memnun değilseniz daraltıcı ve belirginleştirici dudak kaldırmayı talep edebilirsiniz. Yüz bölgenizde dudak ve burun altına kadar olan kısımda orantı sorunu olduğunu düşünüyorsanız estetik yaptırabilirsiniz.

Lip Lift Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Merkezi dudak kaldırma, Bullhorn tekniği ile dudak kaldırma en yaygın yöntemlerdir. Her iki yöntemde de küçük kesiler vardır. Ancak lip lift kesi görünümü Bullhorn tekniğinde burun tabanında yer alır. Yara izi zamanla azalarak kaybolacaktır. Merkezi dudak kaldırma tekniğinde dudak bütünüyle yukarı doğru yönelmektedir. Köşe dudak estetiğinde ise dudak kenarlarının daha enerjik görünmesi sağlanır.

Kaynak: Haber Merkezi