Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından depremden etkilenen çocukların normal hayata adapte olmalarını kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen ve Avşar Sinemaları desteği ile gerçekleşen etkinlikte, 80’e yakın çocuk aileleriyle birlikte keyifli bir vakit geçirdi.

SİNEMA KEYFİ

“Arı Maya-Altın Küre” isimli animasyon filmini izlerken moral bulan çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye edildi, ikramlarda bulunuldu.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Basın Danışmanı Aykut Ateş, etkinlik öncesinde yaptığı açıklamada “Öncelikle sevgi barış dostluk kenti Kdz. Ereğli’ye hepiniz tekrar hoş geldiniz. Kdz. Ereğli Belediyesi ve Avşar Sinemaları işbirliği ile bugün keyifli bir etkinlikte beraberiz. Güzel bir film sizleri bekliyor. Hepinize iyi seyirler diliyoruz” şeklinde konuştu.

Kdz.Ereğli Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi’nde kurmuş olduğu Yardım Toplama Merkezi ile deprem bölgesine çok sayıda yardımı ulaştırmış ardından AKM’de Ereğli’ye gelen ailelerin ihtiyaçların karşılanması açısından adeta bir alışveriş mağazasına dönüştürmüştü.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı