Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Hatay Kırıkhan’da görev alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden işçilerine hijyen ve çeşitli talepleri konusunda yardımcı olan Ankara’da yaşayan Zonguldaklı iş insanı Tamer Kaya, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’i ziyaret etti.

Deprem bölgelerinde kahramanca görev yapan maden işçilerimizin Hatay’da görev yapan ekiplere Ankara’da yaşayan Zonguldaklı iş insanı Tamer Kaya da yardımcı oldu. Kaya, bir yakınına ait olan taşocağını maden işçilerine açtı. Maden işçilerini banyo ve çeşitli ihtiyaçlarını taş ocağında karşılama imkanı buldu. Kaya, maden işçilerinin Hatay merkez ve Kırıkhan’da kahramanca mücadelesini unutmayacağını söyledi. GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’i ziyaret eden Kaya, “Maden işçilerinin yaptıkları yanında bizim yaptıklarımız hiçbir şey. Onlar canlarını ortaya koyarak girilmez denilen yerlerden yaralıları kurtardılar. Ben Tayfun başkanımız nezdinde tüm maden işçilerine teşekkür etmek istedim. Allah onlardan razı olsun.” dedi.

Demir de maden işçilerine destek olan Kaya’ya teşekkür ederek, maden işçilerinin deprem bölgesinde yaptıkları çalışmaların unutulmayacağını söyledi.

Editör: Sinan Kabatepe