Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, veteriner hekim ve 2 personelden oluşan Kurbanlık Hayvan Yakalama Timi kurdu. Ayrıca Delihakkı’da kurulan Kurban Satış Yeri’ndeki küçük ve büyük baş kurbanlıklar denetlenerek alanın düzenli olarak ilaçlanmasına başlandı.

Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“16 Haziran ile 19 Haziran arasında gerçekleşecek olan Kurban Bayramında  vatandaşlarımızın sağlıklı ortamda kurbanlık hayvan alımlarını ve kesmelerini sağlamak amacıyla Kdz. Ereğli Belediyesi gerekli hazırlık çalışmalarını yapmaktadır.

Kurbanlık Hayvan Satış Yeri olarak belirlenen Delihakkı Belediye Tesisleri’nde gerekli altyapı çalışmaları yapılmış olup, yaklaşık 230 büyükbaş ile 1000 küçükbaş kurbanlık hayvan satışa sunulmuştur. Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sağlık ve idari hususlar yönünden denetlenen Kurbanlık Hayvan Satış yerinde kurbanlık hayvanların kontrolleri, dezenfeksiyon ve ilaçlanma çalışmaları periyodik olarak bayram boyunca devam edecektir.

Kurbanlık Hayvan Kesim Yeri olarak belirlenen, Balı Mahallesinde faaliyet gösteren Belediye Kesimhanesi tüm hazırlıklarını tamamlamıştır. Kesim yerinde Belediyemiz kesim elemanları ile veteriner hekimlerimiz kurbanlık hayvan kesiminde hazır bulunmaktadır. Belediyemiz Kesimhanesinde kesim yapmak için bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz web sitesinde yer alan “Kurbanlık Hayvan Satış ve Kesim Yerleri Hakkında Duyuru” dan gerekli bilgilere ulaşabilirler.

TSO Başkanı Keleş milletvekili Bozkurt'a teşekkür etti... TSO Başkanı Keleş milletvekili Bozkurt'a teşekkür etti...

Kaçan kurbanlık hayvanlara müdahale etmek için Kurban Yakalama Timi oluşturuldu ve görevli personele hayvana yaklaşma, uyuşturucu ile sakinleştirme ve yakalama teçhizatı kullanımı ile ilgili eğitim ve tatbikatlar yapıldı. Yakalama timi, olay anında sakinleştirici ilaç olarak, ruhsatlı ve ette kalıntı bırakmayan ürünleri kullanacak. Belediyemiz sınırları içerisinde Kurban Bayramında yakalama timine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız 153 Alo Zabıta ve 3150102 Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin telefon numaralarını arayarak yardım isteyebilirler.” Whatsapp Image 2024 06 04 At 17.00.39Whatsapp Image 2024 06 04 At 17.00.39 (1)Whatsapp Image 2024 06 04 At 17.00.40

Editör: Haber Merkezi