Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Dünya Barış Elçisi Turgut Kaçmaz’ın cenazesinde destek vereceklerini dile getirmişti. Gezinin ilk kafilesi dün gece davul zurna eşliğinde Çanakkale’ye yola çıktı. AK Parti ilçe başkanı İbrahim Sezer geziye giden öğrencilere yemek desteğinde bulundu.

Gezi ile ilgili açıklamada bulunan Karadeniz Ereğli Endüstri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Tuncay Ertürk; “Çanakkale’ye yola çıkıyoruz. Sayın merhum Turgut Kaçmaz amcamızın cenazesinde Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu Bey’in bizlere vermiş olduğu sanat okulu mezunu son sınıfı öğrencilerini Çanakkale’ye getirme projemizi onayladı. Şuan ilk kafile olarak yola çıkıyoruz. İnşallah atalarımızın bizim için çarpıştığı Çanakkale’de yerinde göreceğiz. Gençlerimize bu birlik beraberliği kurulması için en güzel şeylere vesile olmasını diliyoruz.” dedi.

Ertürk’ün ardından açıklamada bulunan başkan yardımcısı Sinan Durdu ise; “Başkanımın dediği gibi fikirlerine katılıyorum. Gençler için biz varız Endüstri Meslek Lisesi Memleket meselesi diyoruz. Bu dakikadan sonra Ereğli’de, Türkiye’de hep gençlerin yanındayız. Bize de devletimize bu imkanları sağladığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz, Sayın Bakanımıza da teşekkür ediyoruz. Ereğli’miz adına, gençliğimiz adına hepsine minnettarız.” dedi.

WhatsApp Image 2023-05-25 at 14.53.45

Editör: Can Özkan Kayabaşılı