CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Buket Müftüoğlu, ziyaretlerde gördüğü ilgiden memnuniyetini ifade ederek, “Şirin Ereğli’mizde nereye adım atsam dostlarımla, arkadaşlarımla karşılaşıyorum. Partimize ve şahsıma gösterilen ilgi daha da şevklendiriyor. Böylelikle ne kadar doğru bir zamanda ve zeminde hareket ettiğimi anlıyorum.” dedi.

14 Aralık Perşembe günü gerçekleşen ilk ziyarete, CHP Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Kaan Boy ile birlikte katılan Müftüoğlu, “eskimeyen dostlarımdan” dediği Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek ile mesleki konularda görüş alışverişinde bulundu. Samimi ortamda gerçekleşen görüşmede Ereğli ile ilgili hedeflerini, projelerini ve ekibini anlatan Müftüoğlu, Ereğli’deki trafik sorununa bilimsel yönden yaklaşılması gerektiğine dikkat çekerek, projeleri arasında ki Trafik Kurultayından bahsetti, tüm tarafları memnun edecek ortak akıl çözümlerine ekibi ile birlikte vakıf olduğunu söyledi. Başkan Civelek’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade edip şoför esnafının sorunlarına ve taleplerine yönelik bilgi paylaşımında bulunarak Müftüoğlu’na başarılar diledi. Müftüoğlu Halk Otobüsleri başta olmak üzere araçların yakıt alternatiflerini farklı projelerle değerlendirip üzerinde ön  temaslarda bulundukları toplantı sonrası bu konunun ciddiyetle takibini sağlamak sözü verdi. 
EVEDER ZİYARETİ
Günün ikinci ziyareti Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği (EVEDER) Başkanı Aziz Boy’a gerçekleştirildi.
Başkan Boy’a hediyesini sunan ve dernek lokalinde bulunan üyeleri tek tek selamlayan Müftüoğlu, seçildiği taktirde ziyaretlerine devam edeceğinin ortak aklı baş tacı edeceğinin sözünü verdi. 

Erdemir emeklisi olmanın sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda ne demek olduğunu iyi bildiğini belirten Müftüoğlu, “Erdemir’li  olmanın disiplini ve kültürü ile şehrimize katma değer sağlıyorsunuz, bir yandan da emekli olmanın zor şartlarını taşıyorsunuz, sonuna kadar yanınızda olacağıma söz veriyorum. Hiç koşunuz olmasın ki emekli ve emekçi dostuyum.” diye konuştu.  
Müftüoğlu ile uzun yıllara dayalı dostluk ilişkisi içinde olduğunu belirten Aziz Boy’da, derneği ekip anlayışı içinde yönettiklerini söyledi ve “Bu şehrin en dinamik tüzel kişiliklerinden biri olarak şehirde neler olup bittiğini yakından takip ediyoruz. Ziyaretiniz için teşekkür eder, demokrasi adına çıktığınız anlamlı yolda başarılar dileriz.” dedi.
Günün sonunda Belediye Meclisi Üyesi Aday Adayı Kaan Boy’la birlikte gerçekleştirdiği ziyaretleri değerlendiren CHP Belediye Başkanı  Aday Adayı Buket Müftüoğlu, “Şirin Ereğli’mizde nereye adım atsam dostlarımla, arkadaşlarımla karşılaşıyorum. Partimize ve şahsıma gösterilen ilgi beni daha da şevklendiriyor. Böylelikle 2024 seçimlerine hazırlandığımız bu günlerde, Ereğli’mizin ilk belediye Başkanı Müftüzade Halil Kaptan’ın beşinci kuşak torunu olarak, ne kadar doğru bir zamanda ve zeminde hareket ettiğimi anlıyorum. Onun için her ziyaretimde dostlarımı da yola kayarak ‘Vira bismillah’ diyorum” dedi.
Ziyaretler, sohbet ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

WhatsApp Image 2023-12-14 at 19.05.56 (1)

GMİS genişletilmiş Başkanlar kurulu olağanüstü toplandı... GMİS genişletilmiş Başkanlar kurulu olağanüstü toplandı...

WhatsApp Image 2023-12-14 at 19.05.54

Editör: Manşet67 Haber