Ak Parti’den Zonguldak Milletvekili seçilen ve bir dönem süren vekilliğinin ardından bir daha aday gösterilmeyen Faruk Çaturoğlu, seçimlerin ardından ortadan kaybolmuş, partinin bazı etkinliklerine katılarak (Mecburen olsa gerek) kendisini göstermeye çalışıyordu.
Ancak ilerleyen zamanlarda Alaplı’da ikamet eden Faruk Çaturoğlu, ikametini Ereğli ilçesine taşıdı. Süleymanlar Mahallesinde bir apartmana ikametini alan Faruk Çaturoğlu, son günlerde kendisini gündeme getirmek için çalışmalar sarf ediyor. Yıllardır ortalarda görünmeyen Faruk Çaturoğlu’nun yerel seçimlerin gelmesi ile aniden ortaya çıkması, olmadık sorunlara parmak basması, aylaydır konuşulan konuları sanki kendisinin son vereceğine dair açıklamaları dikkatlerden kaçmıyor.

Seçim için hazırlık yaptığı iddiaları bulunan Faruk Çaturoğlu’nun bu hamlesi gerek partililerin gerekse de vatandaşların tepkisine neden oldu.

VEKİLLİK DÖNEMİNDE BİR TANE ESERİ YOK…

2015 yılında milletvekili seçilen Faruk Çaturoğlu, vekillik döneminde kendisinden Ereğli ve Alaplı ilçelerine hizmet getirmesini bekleyen seçmenlerini hayal kırıklığına uğrattı. O dönemlerde Alaplı girişindeki kavşakta meydana gelen kazalarla ilgili Karayolları Müdürünün inceleme yaptığı sırada Alaplı belediye Başkanı Nuri Tekin ile yaşadığı diyalogda ulusal medyada yer almıştı.

ZARF YALAMASI VİRAL OLDU…

Mecliste yapılan oylama sırasında bant şeridi olmasına rağmen zarfı uzun süre yalayarak kapatmaya çalışan ve buna rağmen zarfı kapatamayan Faruk Çaturoğlu’nun bu hareketi uzun zaman sosyal medyada paylaşılmış ve viral olmuştu. Hatta ulusal medyada ki yazarlarında günlerce köşelerine konu olmuştu.

BELEİDYE BAŞKAN ADAYLIĞINA (MI) HAZIRLANIYOR…

Genel seçimlerin ardından ortadan kaybolan Faruk Çaturoğlu’nun bir daha vekillik şansının olmadığını anlaması üzerine ikametini Ereğli’ye alması, son günlerde özellikle Ereğli ile ilgili olarak açıklamaları belediye başkanlığı için çalışma yaptığını bir gerekçesi olarak ortaya çıktı. Çaturoğlu’nun bu hamlesinin tutarlı bir davranış olmadığı ve vekillik döneminde hiçbir esere imza atamayan bir ismin Ereğli gibi bir ilçede başkanlık yapamayacağının işareti olarak gösteriliyor.

Editör: Sinan Kabatepe