Abdulaziz Ç. ifadesinde, “Y.D.’nin bize karşı bir kini vardı. Annesiyle sürekli kavga ediyordu. Eşim ve ben de sürekli annesinin tarafını tutuyorduk. Bu sebeple Y.D., eşim ve bana kin tutmuş olabilir” dedi.

Olay, şubat ayında Y.D.’nin sınıf öğretmenlerine anlatmasıyla ortaya çıktı. 2022 yılının haziran ile eylül ayları arasında kuzeninin eşi Abdülaziz Ç.’nin kendisine defalarca cinsel istismarda bulunduğunu öne sürerek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan ve hakkındaki suçlamaları reddeden Abdulaziz Ç. çıkarıldığı mahkeme tarafında tutuklanırken hakkında ‘Çocuğun zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismarı’ suçlamasıyla 45 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

‘EVİME DERS ÇALIŞMAYA GELİYORDU’

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada tutuklu sanık Abdülaziz Ç. ile taraf avukatları hazır bulundu. Mağdur kız ve annesi ise duruşmaya katılmadı. Abdülaziz Ç., “Ben bu suçlamaların hiç birini kabul etmiyorum. Y.D.’ye bunların hiçbirini yapmadım. Y.D. okul aylarında benim evime ders çalışmaya geliyordu. Ödevlerini hep bana yaptırıyordu. Ben Y.D.’ye iddia edilen eylemleri yapmış olsaydım, evime ödev yapmaya gelmezdi” ifadelerini kullandı.

Y.D.’nin bir arkadaşının sanık ve mağduru yatakta gördüğünü söylemesi üzerine Abdülaziz Ç., “Tanığın ben tutuklanmadan 3 hafta önce online sınavı vardı. Benden yardım istemişti. Böyle bir şeyi görmüş olsa gelir miydi? Y.D. ile de ne evde ne sokakta hiç yalnız başımıza kalmadık. Tanık ile Y.D. de kuzendir. Yaşıt oldukları için belki birbirlerinin açıklarını biliyorlardır. Y.D. tanığın bir açığını biliyorsa bununla tehdit ederek böyle ifade vermesini sağlamış olabilir” diye konuştu.

‘BANA KİN BESLEMİŞ OLABİLİR’

Y.D. ile 8 yıl önce tanıştıklarını ve 2 yıldır da komşu olduklarını anlatan Abdülaziz Ç., “Bize karşı bir kini vardı. Annesiyle sürekli kavga ediyordu. Eşim ve ben de sürekli annesinin tarafını tutuyorduk. Bu sebeple eşim ve bana kin bağlamış olabilir. ‘Hep annemi tutuyorsunuz beni savunmuyorsunuz buna çok pişman olacaksınız’ demişti” dedi.

Sanık Abdulaziz Ç’nin avukatı, müvekkilinin tahliyesini talep ederken, Y.D.’nin avukatı ise sanıktan şikayetçi olduklarını ve cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Abdulaziz Ç. ise kendisine iftira atıldığını belirterek tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, tanıkların ve şikayetçi olan annenin henüz dinlenmemiş olması nedeniyle delillerin karartılabileceği gerekçesiyle Abdulaziz Ç.’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme, tanıkların ve şikayetçi annenin dinlenmesi, eksiklerin giderilmesi için mahkemeyi ileri bir tarihe ertelendi. 

Editör: Sinan Kabatepe