Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycumaspor için kullandığı "Allah sevdiği kuluna eşşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş…" sözünü 6’lı Masa’ya geri dönen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “Allah sevdiği kuluna diğer eşeğini de buldurdu” paylaşımı yaptı.

Çaycumaspor’a ‘eşek’ dediği için kamuoyundan tepki alan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘eşek’ benzetmesi nezaketsizlik olarak yorumlandı. 

Bülent Kantarcı ne demişti: 

BÜLENT KANTARCI ÇAYCUMASPOR'U "EŞEK"E BENZETTİ

Başkan Bülent Kantarcı "Allah sevdiği kuluna eşşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş…" diyerek Çaycumaspor'u "Eşek"e benzetti. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sosyal medya hesabından itiraf gibi açıklamada bulundu. Kantarcı "Yapılan büyük yanlış, derin acılar yaşattı bize. Bu sürecin personeli olan Suat Kerçin ve bir kaç gönüllü tarafından aşıldı. Kefeni yırttık" dedi. İşte Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı'nın açıklamaları: "Değerli Çaycumalıla, 2022 Ağustosunda yapılan büyük yanlış, derin acılar yaşattı bize. Aylardır saçma sapan aşamalardan sonra Çaycumaspor özgürlüğüne kavuşabildi. Ancak kefeni yırttık sonunda.  Bu süreç, aynı zamanda Belediyemiz personeli olan Değerlimiz Suat Kerçin  ve onun yanında yer alan Eren Uzaldı ve bir kaç gönüllü ile aşıldı. Umarım, “bir musibet bin nasihatten iyidir” atasözüne uygun devam eder bundan sonra. Herkesin aynaya bakması için daha ne lazım? Yarın Çaycuma stadyumundaki maçımızda buluşalım. Allah sevdiği kuluna eşşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş… Yarın görüşmek üzere…"

Bülent Kantarcı'nın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yönelik sözlerine tepki geldi.

Adsız tasarım (6)

Editör: Can Özkan Kayabaşılı