Ak Parti İlçe Başkanlık binasında düzenlenen bayramlaşma programına AK Parti Zonguldak Milletvekili adayları Muammer Avcı ve Saffet Bozkurt, İl Başkan Yardımcısı Baki Tura Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse, AK Parti Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru, AK Parti Ereğli Gençlik Kolları Başkanı Tunay Berber, 22. ve 23. Dönem milletvekili Fazlı Erdoğan, il genel ve belediye meclis üyeleri, belde başkanları, aday adayları ve partililer katıldı.

Partide yapılan bayramlaşmanın ardından sırasıyla AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, AK Parti Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Saffet Bozkurt, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, 28. Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adaylarından Mehmet Fatih Çakır, AK Parti Kdz. Ereğli Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse, 22. ve 23. Dönem milletvekili Fazlı Erdoğan konuşma yaptı. İlk söz alan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, partililere seslenerek, seçime kadar fedakarlık yapmalarını istedi.

“BİRAZ ZAMANINIZDAN FEDAKÂRLIK EDEREK SAHADA GEÇİRMEMİZ GEREKİYOR”

Sezer, konuşmasında “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve genel merkezimize çok teşekkür ediyoruz. Sebebi de şudur; Zonguldak milletvekili adaylarımız teşkilat tabanlı arkadaşlarımızdır, büyüklerimizdir. Ben bu duygu ve düşüncelerle seçim öncesi zamanımızı biraz daha gayretle, biraz fedakârlık ederek sahada geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bu güzel bayram havasını 14 Mayıs akşamı burada, sokakta, külliyede balkon konuşmasıyla taçlandırmak hepimizin hakkıdır diye düşüyorum.

AK Parti Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Saffet Bozkurt ise sandıktan AK Parti’nin çıkacağını iddia ederek şunları dile getirdi:

EREĞLİ VE ALAPLI OLARAK SANDIKLARA GÖMECEĞİZ

14 Mayıs önemli bir süreç. Olmak ya da olmamak. Ben bu heyecanı bugün burada görüyorum. İnşallah 14 Mayıs’ta Ereğli ve Alaplı olarak sandıklara gömeceğiz arkadaşlar. İnşallah sandıklardan AK Parti çıkacak, güçlü bir şekilde meclise gideceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Cumhurbaşkanımıza inşallah o gün akşam tekrar balkon konuşması yaptıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. En öncelikli hedefimiz bu.

Konuşmacıların ardından söz alan AK Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Muammer Avcı, seçim zamanında sık sık gündeme gelen yerli-yabancı sorunu eleştirdi. Avcı; “Ben şahsen söylüyorum, sizin de bunu söyleyeceğinizi biliyorum. Ben bir gün Muammer Avcı olarak şurada, şu mevkide, şu makamda Lazmış, Kıvırcıkmış, Çerkezmiş, Abaza imiş ayrımcılık yaparsam Cenab-ı hak o gün benim canımı alsın.” dedi.

 EREĞLİ’MİZ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı Muammer Avcı konuşmasında “Açık konuşmanın zamanıdır şimdi. Öncelikle il başkanlığım dönemimde Erkan beye (Erkan Kandemir-AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı) bizzat ‘Ereğli’miz bizim için çok kıymetli ve Zonguldak’ımızın can damarlarından bir ilçemiz. Bizim burayı ikinci sıralarda temsil etmemiz lazım’ dedim. Geçen Subatan mahallemize giderken Sayın Cumhurbaşkanımız sağ olsun aradı. Hemen aracı durdurduk. Ereğli’nin 2. Sırada değerlendirilmesi ile alakalı kendisiyle 5 dakikalık görüşmemiz oldu. Bu anlamda ben çok mutluyum. Cumhurbaşkanımız sizin milletvekilinizdi ama siz de farkındasınız Cumhurbaşkanımız çok yoğun. Dünya ile uğraşıyor. Size daha yakın durması gereken bir kardeşiniz burada olmalıydı. Cenab-ı Allah’ın nasibi. Saffet Bozkurt kardeşimiz, ilçe başkanımız bu anlamda görevi üstlendi. Ben inanıyorum ki layıkıyla bu görevi yerine getirecekler.

BİZ DİYORUZ Kİ BU GEÇMİŞE DÖNMEYELİM

21 yıllık AK Parti icraatında şuana kadar aşılan tüm eşikleri; ama manen ama madden yaşadığımız zorluklar var. Bütün hepsinin belki de kaybedilmesiyle karşı karşıya kaldığımız bir dönemden geçiyoruz. Biz diyoruz ki bu geçmişe dönmeyelim. Biz eskisi gibi parlamenter dönemdeki gibi ki oradaki koalisyonların ortalama ömrü 1-3 yıl olmuş ve asla Türkiye’de bir istikrar olamamış.

ZONGULDAK’IN YÜZYILINI DA BERABER İHYA VE İNŞA EDECEĞİZ

Nasıl 22 Ekim 2022 yılında Cumhurbaşkanımız Türkiye yüzyılı vizyonunu açıkladı, Zonguldak’ın yüzyılını da beraber ihya ve inşa edeceğiz. Bu da nasıl olacak? İşte hazırlanıyoruz. Doğalgazımız ile hazırlanıyoruz. Türkiye’nin 3. Büyük limanını siz Zonguldak’a yapıyorsunuz. Hayırdır! Hazırlanıyoruz.

ERDOĞAN’DAN MADENCİLERE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanımız ekranlardan dedi ki ‘Bu madenci kardeşlerimiz yapmış olduğu tünellerle bizim ‘Domuz Damı’ dediğimiz bu tünellerle beraber hayat kurtardılar.’ Bizzat kendisi madenci kardeşlerimize teşekkür etti. Biz buraya alacağımız 1000 kişiyi sadece kömür çıkarmak için, ekonomimiz için değil aynı zamanda her biri ilk yardım eğitimi ile beraber güçlendirilip tahlisiye ekibimiz gibi yetiştirilip belki de hayat kurtaran ekibi almış oluyorsunuz işe.

İLK KEZ BURADA SÖYLÜYORUM

Benim bütün endişem şu. Evet arkadaşlarımız artık vekilimiz diyebiliriz diyorlar ama inşallah Allah’a yemin olsun ki; tek derdim şu: Vekil olmak benim hayat kalitemde bir şey değiştiremez çünkü Elhamdülillah Cenab-ı Allah bize nasip etmiş. Ben istediğimi yiyorum, istediğimi giyebiliyorum. Böyle bir nimetim var. Biz şimdi paralarla pullarla Allah muhafaza. Bizim derdimiz şu: Biz ekstradan buradan bir maaş alacağız, vekillik maaşı. Bak işin içerisine maaş girdi şimdi. Endişem şu: Ya Zonguldak’ıma karşı, ya ülkeme karşı bunun görevi bir hakkını yerine getiremezsem diye… Bunu da ilk kez burada söylüyorum. Vallahi de billahi de bunu düşünüyorum ama şu can şu bedende bulunduğu sürece, şu bizdeki Zonguldak aşkı, Ereğli aşkı olduğu sürece emrinizdeyiz inşallah.”

AYRIMCILIK YAPARSAM CENAB-I HAK O GÜN BENİM CANIMI ALSIN

Yerelde de biz bu tür sıkıntıları yaşıyoruz. Yerli yabancı vs. Allah bizi affetsin. Bunlar çünkü Peygamberimizin 631 yılındaki veda hutbesinden yararlanamamış, dinlememiş insanlar bunlar. Ne diyor Allah resulü S.A.V.: ‘Beyaz tenlinin siyah ten üzerine, siyah tenlinin beyaz tenlinin üzerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük takvadadır. Hepiniz Adem’in çocuklarınız.’ diyor ama biz ne yapıyoruz? Türk, Kürt, Laz, Çerkez, işte Kıvırcık efendim Laz çekişmesi vs… Ya sen kimsin ya! Siz anneniz ile babanızla doğmadan önce şöyle bir fırsatınız oldu mu? Anne baba beni gidin Ereğli’de doğurun. Öyle bir seçiminiz oldu mu? Neyin havasını atıyoruz? Eğer siz dünyadayken bir seçim yapmışsanız bunun arkasında durun. Mesela Galatasaraylısınız, Fenerbahçelisiniz bunlarla uğraşabilirsiniz ama asla ve kata ayrımcılık yapamayız. Ben şahsen söylüyorum, sizin de bunu söyleyeceğinizi biliyorum. Ben bir gün Muammer Avcı olarak şurada, şu mevki de, şu makamda Lazmış, Kıvırcıkmış, Çerkezmiş, Abaza imiş ayrımcılık yaparsam Cenab-ı hak o gün benim canımı alsın.

BALKON KONUŞMASINI HEP BERABER YAPTIRALIM

İnşallah güçlü bir temsille, güçlü bir milletvekili sayısıyla Cumhurbaşkanımızı orada gelenekselleşmiş balkon konuşmasını hep beraber yaptıralım istiyorum.

b5669765-8f4c-492e-a243-cafc37c9ce9c801711ee-dc92-4eec-833c-e173802bd3be59dde79e-0126-4c71-8d04-23f8b1da50ea

Editör: Sinan Kabatepe