Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, deprem bölgesinde görevlerini tamamladıktan sonra Zonguldak'a dönen maden işçilerini Zonguldak Havalimanı'nda çiçeklerle karşıladı.

Kahramanmaraş merkezli iki ayrı depremin ardından Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman gibi depremden etkilenen birçok ilde kahramanca görev yaparak yüzlerce yaralıyı enkazdan kurtaran maden işçileri askeri uçakla Zonguldak'a dönmeye devam ediyor. Kurtardıkları yüzlerce canlarla, Türkiye ve dünya gündemine yerleşen kahraman madenciler, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit tarafından Zonguldak Havalimanı'nda karşılandı. Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, bölgelerinde deprem bölgelerinden gelen maden işçilerini karşıladı.

Deprem bölgesinde maden işçilerini yalnız bırakmayarak çalışmalara destek veren Genel Başkan Hakan Yeşil, Zonguldak'a döner dönmez madencilerimizi yalnız bırakmadı. Madencilerimiz, ayrıca kendilerini memleketlerine götüren askeri uçak pilotlarına teşekkür ederek çiçek verdi.

Genel Başkan Yeşil, deprem bölgesinde kahramanca çalışarak cesaretleriyle destan yazan maden işçilerine teşekkür etti. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Genel Başkan Yeşil, "Depremin ardından maden işçilerimiz kahramanca görevlerini yaptılar. Kurtardıkları canlarla halkın gönlünde taht kurdular. Bizler maden işçileri olarak ülkemizin bu zor zamanında yanında olduk. Maden işçisi yaptıklarıyla bu ülke için ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Görevlerinin ardından Zonguldak'a dönmeye başlayan deprem bölgesinde olduğum için karşılamada olamadım. Deprem bölgesinden gelir gelmez gelen madencilerimizi havalimanında karşıladık. Ben tüm maden işçilerimize teşekkür ediyor ve onlarla gurur duyuyorum." dedi.

Editör: Haber Merkezi