Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 1933'te Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, çocukları makama kabul etmesiyle başlayan, günümüzde devlet memurlarının makamlarına çocukların geçmesi şeklinde devam eden geleneği sürdürdü. Belediye Başkanlığı koltuğunu Ören İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Aras Tekin’e devretti.

Okul Müdürü Oğuzhan Tuna, sınıf öğretmeni Gökhan Toylak ve annesi Zekiye Aras ile birlikte makama gelen Aras Tekin, Başkan Posbıyık’a çiçek takdiminin ardından koltuğa oturdu. Tekin, tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Belediye Başkan Yardımcılarıyla görüşen Çocuk Başkan, Ören İlkokulu ile diğer okullardaki eksiklikler için yardımcı olunması talimatını verdi.

Başkan Halil Posbıyık, devir-teslim töreninde Çocuk Başkan Aras Tekin’e, Belediye Başkanlığında başarılı olmanın sırrını anlattı. Posbıyık, “Her şeyin başı sevgi. İnsanlara sevgiyle yaklaşacaksın. Yaşadığın kenti seveceksin. Ereğli benim aşkım. Herkesi dinleyip, dertlerine ortak olacaksın. Güler yüz göstereceksin. Onun için 5 dönem Ereğli halkı beni belediye başkanı seçti. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. 5 dönem Belediye Başkanlığı yaptım ama bu dönem ki kadar hiçbir zaman zorluk çekmedik. Pandemi, depremler, felaketler üst üste geldi. Ekonomi alt üst oldu. Buna rağmen Kdz. Ereğli Belediyesi başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün armağınıyla hepimiz bu koltuklarda oturuyoruz.  Hayattaki bütün hedeflerini gerçekleştirmeni ve mutlu bir yaşam sürmeni diliyorum” dedi.

Başkan Posbıyık, koltuğunu devrettiği Tekin’e Kdz. Ereğli Belediyespor forması, Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçe topu ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Editör: Manşet 67