Başkan Posbıyık, iklim değişikliğinden sonra aşırı yağmur ve sel baskınlarına karşı tüm mahallelerde tedbir aldıklarını açıkladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde denetledi.

WhatsApp Image 2023-08-04 at 12.29.07

Başkan Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları Oğuz Cömert, Atilla Bulak, Su ve Kanazilasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, Zabıta Müdürü Halit Aydın, Özel Kalem Müdürü Faruk Deniz ve ilgili teknik ekip ile birlikte Kirmanlı Kale sokakta devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde takip etti. Su ve Kanazilasyon İşleri Müdürü Deniz Koca’dan brifing alan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Özellikle yeni sulama kanalları, yağmurlama hatları açıyoruz. Son zamanlarda yağışlar çok şiddetli gelmeye başladı. Elimizden geldiğince önlemler almaya çalışıyoruz. Eski hatların hepsi değişiyor. Bütün mahallelerde bu çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalar bittikten sonra da buralar asfaltla kaplanacak. Kirmanlı Kale sokaktayız ama diğer mahallelerimizde de periyodik olarak ekiplerimiz çalışıyor. İklim değişikliğinden sonra yağmur ve sel felaketleri tüm noktalarda bizim azami ölçüde tedbir almaya itti, süratli bir şekilde bunun alt yapısını yapıyoruz. Arkadaşlarımız büyük bir gayretle bu sıcağın altında çalışıyorlar, emeklerine teşekkür ediyorum.”

Başkan Posbıyık, incelemeleri sırasında mahalle sakinleriyle de bir süre sohbet etti.

Editör: Serdal Çenesiz