Ziyarette, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Karabük TSO Başkanı Fatih Çapraz, Ajans Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, Zonguldak BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcıları Prof. Doktor Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu ve Ajans personeli yer aldı. 
Siber Vatan Koordinatörü Muhammed Temli Siber Vatan Yetkinlik Merkezi ile ilgili bilgiler verdi.
Temli, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yürütülen Siber Vatan Yetkinlik Merkezi, ülkemizin ulusal stratejileri kapsamında Batı Karadeniz Bölgesi'nde ulusal sektör paydaşları ve bölge üniversiteleri ile işbirliği içinde üst düzey siber güvenlik uzmanlarının yetiştirilmesini, teknoloji odaklı genç girişim sayısının artırılmasını ve bölgemizde dijital teknolojiler ekosisteminin oluşturulmasını amaçladıklarını ifade etti. 
Siber Vatan Yetkinlik Merkezi'nde yerel ve ulusal düzeyde yürütülen Siber Vatan Programı hakkında bilgi verilirken, özellikle takım çalışmalarında yer alan öğrenciler, Yavuzlar Web Güvenliği ve Yazılımı, ZAYOTEM Zararlı Yazılım Önleme ve Tersine Mühendislik, CUBERIUM Blockchain, Redpunch Studios Oyun Geliştirme, Siber Tehdit İstihbaratı ve Detection Engineering Takımları hakkında bilgi verdiler.

Hakan Yeşil "Ulusal Egemenliğimizin 104. yılı kutlu olsun" Hakan Yeşil "Ulusal Egemenliğimizin 104. yılı kutlu olsun"

 Projeler ve çalışmalar hakkında bilgi alındıktan sonra, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 10.02.15

Whatsapp Image 2024 02 29 At 10.02.14

Editör: Haber Merkezi