Azman, Kooperatif yönetimi olarak, denetim kurulu üyeleri ve ilçe genelindeki bazı sivil toplum kuruluş başkanları ile Uzunkum Caddesindeki Bursa Kebap salonunda yemekte bir araya geldi.

Azman, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, gerçekleştirdikleri son genel kurulun oldukça kalabalık olduğunu, bu nedenle yönetim olarak fotoğraf çektirmeye dahi fırsat bulamadıklarını belirterek, “Bu vesile ile önce Kooperatif binamızda bir araya gelmek istedik. Ardından da personelimiz ile birlikte böyle bir yemek yemeyi uygun gördük” dedi.

Yemekte “Ereğli’nin mozaiği” denilebilecek isimlerin bulunduğunu savunan Azman, şunları kaydetti:

“Burada hemen hemen Ereğli’mizin her mahallesinde, beldesinden arkadaşlarımız bulunuyor. Kooperatif olarak Karadeniz Ereğli’de dokunmadığımız köşe gibi dokunmadığımız insan kalmayacak. Zonguldak İlimiz genelinde herkese eşit mesafede hizmete devam edeceğiz. Yönetim ve ekip olarak Ereğli’mizin refah seviyesini artırmak için elimizden geleni sarf edeceğiz.

Gerçekleştirilen son genel kurulumuzdan sonra da ilçemizde birlik ve beraberliğimizi sürdürüyoruz.”

CUMHURBAŞKANIMIZIN DESTEĞİYLE…

Sayın Cumhurbaşkanımızın esnaflıktan gelmesi sebebiyle gerçekten esnaf ve sanatkarlara büyük önem veriyor. Halk Bankası, Sayın Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül ve Maliye Bakanımızdan büyük destek görüyoruz. Şu ana kadar krediye ulaşamayan esnafımız bulunmuyor. Müracaat ederek, işlemlerini ve evrakların tamamlayan esnaflarımız kredilerini alabiliyor. Şu anda 400 milyon liraya yakın kredi imkânı sağlıyoruz. Bu anlamda iyi bir seviyeye geldik, en üst seviyelerdeyiz. İnşallah bu şekilde de devam edeceğiz.

BİZ, BİRBİRİMİZE YETERİZ

Ülkemizde 11 İli kapsayan depremde de gösterdiği gibi gerçekten biz Türk milleti olarak bir birimize yeteriz. Kimseye ihtiyacımız olmadan, bütün yaraları saracağımıza eminim. Bir kez daha depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Emeği geçen, polisimize askerimize, AFAD ve Kızılay’ımıza, tüm sivil toplum örgütlerimize; özellikle de madencilerimize gösterdikleri üstün gayretten dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Bu acıların sarılabilmesi için Esnaf Kefalet Kooperatifleri 32 Bölge olarak toplamda 3 milyon 600 bin lira Afad hesabına aktardığımızı duyurmuştuk. Destek vermeye de devam edeceğiz. Esnaf tarafı olarak bu zor günlerde Devleti yalnız bırakmayan ve bırakmayacak olan da kesimiz.”

Birlikte yenilen yemeğin ardından Azman ile katılımcılar, kentteki gelişmeler üzerin ebir süre sohbette bulundular.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı