Filiz-Ekinci Polat Çiftinin kızları Aslı ile Nebahat-Ahmet Duru Çiftinin çocukları, aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Safiye Karaarslan’ın kardeşi İhsan’ın düğün eğlenceleri; günler öncesinde damat evindeki etkinliklerle başladı. Ardından 3 Ağustos’ta Erdemir Mühendisler Derneği’ndeki “Kına Gecesi”  ile sürdü.
Oldukça neşeli ve eğlenceli geçen iki etkinliğin ardından Aslı & İhsan Duru çiftinin düğün etkinliği ise kız evinden gelin alınması sonrası gelinen Mavi Organizasyon açık alanında gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2023-08-07 at 14.54.14
Genç çift, kalabalık davetlinin alkışları arasında girdiği alanda çalan müzik eşliğinde düğünün ilk dansını yaptılar.
Daha sonra aile ve arkadaşlarının da eklendiği dans, bir süre sonra oyun havalarıyla sürdü, halay ile ilk eğlence bölümü noktalandı.
PASTA KESTİLER İKRAM ETTİLER
Aslı ile İhsan, düğün pastasını keserek birbirlerine ikramları ardından konukların hediyelerini kabul ettiler. Bu arada, Duru ve Polat aileleri ise kalabalık davetlilerle yakından ilgilendi.
Abla Safiye Karaarslan ile eşi Belediye Meclis Üyesi Emrah Kılıçarslan da, masaları dolaşarak davetlilerle sohbette bulundular.
Yiyecek ve içecek ikramında bulunulan düğün etkinliğinde eğlence, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.
KİMLER KATILDI?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiçek ve telgraf göndererek kutladığı Aslı & İhsan Duru’nun düğün etkinliğine; Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Karadeniz Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Ereğli TSO Tasin Tanyıldız, eski Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, eski Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, CHP Genel Merkezi Örgütlenme Sorumlusu Emeç Aksoy Parlak, Ereğli Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP Ereğli İlçe Teşkilatı Başkan Adayı Eli Kocamanoğlu, bazı sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, muhtarlar, iş insanları ile kalabalık davetli topluluğu katıldı.
Bu arada, Başkan Posbıyık, katıldığı düğün etkinliğinde çekilen bazı fotoğrafları sosyal hesabında paylaşarak genç çifte ömür boyu mutluluk dileğinde bulundu.


Aslı & İhsan Duru çiftine ömür boyu mutluluklar diler, bu mutlu beraberliğe olur veren ailelerini kutlarız.

Editör: Sinan Kabatepe