Karadeniz Ereğli’de faaliyet gösteren KDZ Oto yönetim kurulu başkanı İhsan Uysal, son günlerde kendisi ile ilgili olarak Gündem 67 internet haber sitesinde yayımlanan, asılsız ve mesnetsiz haberlerin hesabını hukuk yolu ile soracağını söyledi.

Ereğli’de Yasin Hamzaçebi ile ticari ilişkisi olan, geçtiğimiz senelerde iş hayatında yaşadığı sıkıntılar sonrasında maddi sıkıntılar yaşadıktan sonra ödemelerini yapmakta zorlanan,  KDZ OTO Yönetim Kurulu başkanı İhsan Uysal, konkardato kararı alınmasını istemişti. Alınan konkordato kararı sonrasında ödemelerini yapmaya başlayan İhsan Uysal, son günlerde imtiyaz sahipliğini Levent Hamzaçebi’nin, genel yayın yönetmeni Yasin Hamzaçebi’nin yaptığı Gündem 67 internet haber sitesinde yapılan haberlere dava açtığını söyledi.

KDZ OTO sahibi İhsan Uysal, Konkordato kararının ardından ödemeleri takip etmesi amacıyla Kayyum atadığını ifade ederken, Yasin Hamzaçebi’nin kendisine olan borcunun dışında ekstra para istediğini ve bunu vermediği içinde haberlerin başladığını iddia etti.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan KDZ OTO yönetim kurulu başkanı İhsan Uysal “Geçtiğimiz senelerde yaşadığım ticari sıkıntılar nedeniyle iflas anlaşması talebimiz olmuş, mahkemenin tamamlanması sonucu mahkeme bu kararı almıştı. Biz de bu karar doğrultusunda Konkordato anlaşması sonrasında atanan kayyum ile birlikte ödemelerimiz yapmaya başladık. Ödemelerimi yapmasam zaten konkordato projesi iptal edilecek.

Bütün bunlar yaşanırken, Yasin Hamzaçebi’ye olan borcumuz ödenirken, son günlerde imtiyaz sahipliğini Levent Hamzaçebi’nin, genel yayın yönetmeni Yasin Hamzaçebi’nin yaptığı Gündem 67 internet haber sitesinde hakkımda asılsız ve mesnetsiz haberler yapılmaya başlandı. Yasin Hamzaçebi, kendisine olan borcumdan fazlasını istemesi üzerine benimde bunu kabul etmemem üzerine haberler yapılmaya başlandı. 13 yıl ceza aldığım ile ilgili haberde 1 yıl ceza almışken ve istinaf mahkemesi başkanı verilen cezaya karşı olduğunu ifade ederek dosyam Yargıtay’a gönderilmiştir. Son yaptığı haberde ise Change yedek parça ile ilgili gözaltına alındığım yazılmıştır. Bu mesnetsiz asılsın bu haberlerle ilgili olarak avukatım aracılığı ile gerekli davaların açılması için girişimlerimi yaptım. Bu tür asılsız haberlere itibar edilmemesi isterim. Yasin Hamzaçebi ve Gündem 67 gazetesi ile mahkeme de gerekli hesap sorulacaktır” dedi.

Editör: Sinan Kabatepe