Okulların ara tatile girdiği dönem ailecek tatil için en güzel vakitlerden biri. Çocukların dört gözle beklediği sömestr kış mevsimine geldiği için özellikle de kayak gibi sporlar için harika bir dönem. Çocuklarınızla birlikte doğa yürüyüşlerine çıkacağınız, bembeyaz karlar eşliğinde birlikte anılar oluşturacağınız keyifli bir tatil molası için nerelere gidebilirsiniz? Gelin, birlikte keyifli bir yolculuğa çıkalım.

15 Tatilde Gidilebilecek Tatil Yerleri

Sömestr dönemi geldiğinde özellikle çocuklu aileler için tatil zamanı demek! 15 tatilde büyük şehirlere yakın gidilecek birçok yer var. Şehre 1-2 saatlik mesafede yer alan Sapanca bungalov evleri ve kayak merkezlerine yakın oteller en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. 15 tatile çıkmadan önce nereye gideceğinize karar vermek için öncelikle gitmek istediğiniz tatil konseptini belirlemenizde fayda var.

Çocuklarla birlikte bir dağ evinde birlikte vakit geçirmek mi istiyorsunuz? Ya da kayak dersleri alıp, birlikte kış sporlarını mı deneyimlemek istiyorsunuz? Konsept konusunda az çok istediğiniz belli ise daha kolay ve programlı bir tatil yapabilirsiniz. İşte çocuklarla birlikte sömestr tatilinde gidebileceğiniz yerler;

Bungalov Evler

Son yılların gözde tatil konsepti bungalov evler en çok hafta sonu tatilleri için tercih edilse de sömestr için de harika bir tatil konsepti. Ailece çıkılan tatilde, çocuklarla birlikte daha rahat ve kendine ait bir alan arayanlar için otel yerine bungalov evlerde konaklamak oldukça konforlu. İstanbul’a sadece 2 saat mesafede olan Sapanca ve Kartepe bölgeleri bungalov alternatifleriyle oldukça zengin bir bölge. Hemen hemen hepsinin kendine ait bahçesi, sıcak havuzu ya da jakuzisi olan bungalovlarda çocuklarınızla birlikte dopdolu vakit geçirebilirsiniz.

Sapanca Bungalov Otelleri 

Çocuklarla birlikte ara yıl tatilini en güzel şekilde değerlendirmek için gidebileceğiniz en güzel yerlerden biri Sapanca. En güzel doğa manzaralarına ev sahipliği yapan Sapanca’da göl kenarında yürüyüş, kahvaltı, piknik ve bisiklet gezileri yapabilirsiniz. Son dönemde popülerliğini daha da arttıran Sapanca, İstanbul’a da yakın olması sebebiyle kısa dönem tatilleri için sıkça tercih ediliyor. Özellikle kış mevsiminde şömineli, sıcak havuzlu ve barbekülü konsepte sahip bungalov evler ve oteller çocuklu aileler için oldukça ideal. Sapanca bungalov fiyatları büyük otellere göre kalabalık ailelerde daha hesaplı olduğu için aynı zamanda ekonomik ve konforlu bir seçenek.

Kartepe Bungalov Otelleri

Bungalov konaklaması için en çok tercih edilen bölgelerden bir diğeri de Kocaeli sınırları içinde yer alan Kartepe. Ara tatilde çocuklarla birlikte rahat edebileceğiniz hem kendinize ait bir alan hem de kayak merkezine yakın bir konaklama alternatifi arıyorsanız Kartepe kayak merkezine yakın olan bungalov otelleri ve evleri tercih edebilirsiniz.

Bakanlık duyurdu… Ödemeler bugün yatırılacak… Bakanlık duyurdu… Ödemeler bugün yatırılacak…

Kayak Merkezleri

Ara tatil demek aynı zamanda çocuklarla birlikte keyifli bir kayak tatiline çıkmak demek! Kış mevsimi gelince çocukların en çok sevindiği etkinlik kar ile iç içe olmak. Büyük şehirlerde kar beklentisi her zaman karşılanamadığı için kayak merkezlerine gitmek aileler için daha eğlenceli oluyor. Kış turizminin nabzının attığı yerler olan kayak merkezlerine yakın bölgelerde onlara konaklama tesisi arasından size en uygununu seçerek keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ’da bembeyaz karlar içinde ara tatili eğlenerek geçirme fikrine çocuklar bayılacak! Bursa il sınırları içinde yer alan Uludağ hem kayak merkezleri ile hem kış sporları için hem de doğa içinde vakit geçirmek isteyenler için keyifli bir konaklama bölgesi. Ara tatilin kış mevsimine denk gelmesiyle birlikte kayak merkezlerine yakın yerlerde tatile gitmek sıkça tercih edilen bir konsept. Uludağ Kayak Merkezi sınırlarına yakın birçok otel seçeneği de mevcut. Tam pansiyon, kahvaltı dahil ya da ultra her şey dahil otellerde konaklayarak aileniz ile birlikte kayak yapabilir, unutulmaz anılar oluşturabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi

Güne bembeyaz başlamak için gidilecek en güzel sömestr tatil rotalarından bir diğeri ise meşhur Palandöken Kayak Merkezi. Erzurum’un her yıl kış mevsiminde bembeyaz kar örtüsü altına giren Palandöken, kalabalık aileler, çocuklu aileler için en iyi tatil noktalarından biri. Büyükler kar manzarası eşliğinde kayak yaparken otellerin çeşitli imkanlarından faydalanırken küçükler kayak dersleri alabilir, Palandöken kayak otellerinin içerisinde yer alan çeşitli çocuk etkinliklerine katılabilirler.

Türkiye hem doğal güzellikleri hem de iklim yapısı gereği kayak merkezleri ile dört mevsim tatile imkân sunan bir ülke. Çocuklarla birlikte okulların ara tatile girdiği dönemde ister büyük şehirlerden çok uzaklaşmadan ister konsepti ile farklı deneyimler sunan Erzurum gibi rotalara giderek unutulmaz bir tatil yaşamak mümkün. Sapanca bungalov otellerinden kayak merkezi otellerine birçok seçeneği inceleyip, karar verdikten sonra unutulmaz bir tatile çıkmaya hazır olun!

Kaynak: Haber Merkezi