ANNE- KIZIN YKS 2023 TERCİHİ ZBEÜ KARADENİZ EREĞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU OLDU

2023 üniversite sınavına aynı anda giren Çiğdem Candan (49) ve kızı Tuğçe Candan (25) aynı bölümü kazanıp sıra arkadaşı oldu. Anne ile kızı bu yıl Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programına yerleşti.  Denizcilik sektöründe Ereğli’de uzun yıllardır emek veren Çiğdem Candan, YÖK’ün bu sene açtığı 34 yaş ve üstü kadın kontenjanı ile programa yerleşti. Benzer şekilde Ereğli’de denizcilik sektöründe çalışan kızı Tuğçe Candan’ da annesi ile aynı sıraları paylaşacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yıllar sonra üniversite hayalinin gerçekleştiğini dile getiren Çiğdem Candan açıklamasında “Yıllar önce üniversite okuma hayalim vardı. Fakat liseden sonra Ereğli’de gemi acentesinde hemen işe başladım. İş yoğunluğum sebebiyle de üniversite okumak bir türlü nasip olmadı. Bu sene sınava girdim ve YÖK’ün açtığı bir kontenjanla Ereğli Meslek Yüksek Okulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programına yerleştim. Kızımla aynı programda okumak ise benim için çok farklı bir deneyim olacak. Umarım başarılı bir şekilde mezun oluruz.’’

Tuğçe Candan ise annesiyle birlikte okumanın heyecanını yaşadığını söylediği konuşmasında ‘’ Annemle birlikte aynı sıraları paylaşıp, aynı sınavlara çalışmak ilginç olduğu kadar güzel bir duygu olacak. Annemi bu azmi ve gayreti için tebrik ediyorum” dedi.

Editör: Sinan Kabatepe