Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sahilde bulunan Amfi Tiyatro’da düzenlediği yaz ayı etkinlikleri Ağustos ayı programı açıklandı.

Etkinlikler 4 Ağustos Cuma günü akşamı Alevi Kültür Dernekleri’nin solist Gökhan Göçmen eşliğinde müzik dinletisiyle başlayacak. Ay içerisinde Kdz. Ereğlililer gecesi, Karadeniz gecesi ve Kars Kafkas gecesi düzenlenecek.

Kdz. Ereğliler Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği’nin Kdz. Ereğlililer gecesinde Ereğli türküleri ve halk oyunu gösterileri ile gözleme ve sarma ikramında bulunulacak. Kdz. Ereğli Trabzonlular Derneği’nin Karadeniz gecesinde Hakan Sarı ile tulum, Muhammet Kaya ile kemençe, horon ve Karadeniz fıkraları eşliğinde lahana ve mısır ekmeği ikramında bulunulacak. Kdz. Ereğli Kars Kafkas Folklor Derneği’nin Kars Kafkas gecesinde Gökmen Tanyıldız, Birkan Kusay ve Servet öztürk sahne alacak, Azeri ve halay eşliğinde içli kete ikram edilecek.

Etkinlikler kapsamında Batı Karadeniz’in divası Yağmur Okur, Madenci Korosu, Belediye Müzik ekibi,  Tolga Basan, Metin Bekar, Gamze Tunç ve Güray Koçak konser verecek, Servet Öztürk Stand Up gösterisinde bulunacak.

Editör: Manşet67 Haber