Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Fevkani Köprüsü’nün yıkım aşamasında kendisine gelen eleştiriler üzerine açıklamada bulundu. Başkan Ömer Selim Alan, muhalefeti işaret ederek; “Belli bir cenah Cumhuriyet’i izlerini siliyoruz gibi, çok yakışıksız, Ömer Selim Alan için hiçbir Türkiye hükümeti vatandaşıyla bağdaşmayacak cümleleri, yakıştırmaları yapıyorlar. Hepsini kınıyorum. Hepsine de söylediklerini geri iade ediyorum.” dedi. 
Öte yandan Başkan Ömer Selim Alan, köprünün yıkımında yaşanan tüm sıkıntıların nedeninin önceki dönem Belediye Başkanı Muharrem Akdemir olduğunu da belirterek; “Bu köprünün bu halde olmasının tek sebebi Muharrem Akdemir’dir. Düşünebiliyor musunuz? Seçime kalmış 5 buçuk ay, ben bu sıkıntıyı çekmek zorundayım.” ifadesini kullandı. 
Başkan Ömer Selim Alan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: 

“DİLİMİZDE TÜY BİTTİ!”

Bu sürecin buraya gelmesinde ki nedenleri anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Fevkani Köprüsü’nün yıkılmasının sebepleri arasında benden önceki dönemde görev yapan Belediye Başkanı 2013'te rapor geldiği zaman gereğini yapsaydı, şu an Fevkani Köprüsü’nün yıkım derdi diye bir dert olmayacaktı. Ne yazık ki bunları konuşmak yerine, belli bir cenah Cumhuriyet’i izlerini siliyoruz gibi, çok yakışıksız, Ömer Selim Alan için hiçbir Türkiye hükümeti vatandaşıyla bağdaşmayacak cümleleri, yakıştırmaları yapıyorlar. Hepsini kınıyorum. Hepsine de söylediklerini geri iade ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni bizden fazla seven olamaz.  Öyle Cumhuriyet’in izlerini siliyorlar diyerek, siyaset devirme yapmasınlar. Vatandaşımız neyin ne olduğunu biliyor. 

“KÖPRÜNÜN BU HALDE OLMASININ TEK NEDENİ AKDEMİR!”

Bu köprünün bu halde olmasının tek sebebi Muharrem Akdemir’dir. Düşünebiliyor musunuz? Seçime kalmış 5 buçuk ay, ben bu sıkıntıyı çekmek zorundayım. 2013'teki rapor nisanda geldiğinde sizler vardınız. Bu makamda basın toplantısı yapıldı. Ne denildi? 9 ay sonra rapor gelecek, ODTÜ'den hocamız bize bir ön bilgi verecek. Bu köprünün güçlendirilmesi gerekiyor dedi. 
Uyarılarda bulundu değil mi? 3,5 tonun üzerinde araçlar olmasın, sürücülerimiz yavaş gitsin, tabelalar koyacağız diye uyarlarda bulundu.2014'te de rapor geldi. 
Ne yaptık biz? 2017'de bir ihale yapıldı. 3 etaba bölünmüştü.  Köprü altı esnafını çıkaramadılar. Ne oldu? iptal edildi. Kim iptal etti? Belediye Başkanı iptal etti. Köprüyle ilgili bizi eleştirenlerin hepsinin aynaya bakmasını rica ediyorum. Kulaklarını açsınlar, bu ropörtajı iyi dinlesinler. Gözlerini de açsınlar, körü körüne siyaset, körü körüne popülizm olmaz. Fevkani Köprüsü şu an bu durumdaysa bunun tek sorumlusu o dönemin belediye başkanı o dönemin belediyesidir.” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-17 at 15.32.05

Editör: Can Özkan Kayabaşılı