Öğle saatlerinde Zonguldak Adliyesi'ne gelen Milletvekilleri ve beraberindeki parti teşkilatı, Zonguldak için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mazbata törenine, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız, meclis üyeleri ve partiler katıldı.

Coşku icersinde mazbata törenine almaya gelen Milletvekilleri mazbatalarını Zonguldak Seçim İl Kurulu Başkanı Hakime Müjgan  Demiröz'den aldılar.

Mazbata töreninin ardından Milletvekilleri ve partililer adliye önünde bulunan 'Zonguldak' yazısı önünde fotoğraf çektirdi. 

TÜRKİYE KAZANDI 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı yaptığı açıklamada: "Seçim kampanyası süresince gerek İl Başkanmız, Belediye Başkanlarımız, İl teşkilatlarımız, gerek ilçe teşkilatlarımız, belde ve mahalle teşkilatlarımız, köy temsilcilerimize, ana kademe kadın kolları, gençlik kolları, bütün kardeşlerime ve kapı kapı gezerek çalınmadık kapı bırakmayan, sıkılmadık el bırakmayan tüm AK Parti'mize gönül vermiş hanımefendilere, beyefendilere burada huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yine ayrıca seçim günü seçim sandık başında büyük bir teyakkuzla sandığa sahip çıkan sandık yöneticisi kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yine hakikaten kendi yakın aileme, kardeşlerime ve akrabalarıma ve özellikle de beni fikri anlamda görsel hazırlıklarla beraber efendim çok yakın duran ne bileyim destekleyen kardeşim Mustafa Kemal Avcı'ya hasretten buradan teşekkür etmek istiyorum. 
Milletimizin düzgün bir şekilde tecelli ettiği bir seçim oldu. Seçimler gayet huzurlu içerisinde geçti. Bu anlamda aziz ve asil Türk halkımıza, Türk milletimize teşekkür ediyoruz. Tabii bu seçimin bir kazanı var. Birinci tur seçimlerinde Zonguldak kazandı, Zonguldaklı kazandı. Bunun dışında yine Türkiye kazandı. 85 milyon aziz vatandaşımız kazandı. Bu seçimlerin öncelikle Zonguldak'ımıza, Zonguldaklı'mıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz. Bizimle buraya kadar mazbata töreni için teşvik eden tüm kardeşlerime de ayrıca teşekkür ediyorum Sağ olun, var olun."

TEŞKİLATLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt şunları söyledi: "Heyecanlıyız bugün. 2 buçuk yıl Ereğli'de ilçe başkanlığı süreci yaşadık. Akabinde Cumhurbaşkanımızın ve genel merkezimizin takdirleriyle milletvekili adayı olarak gösterildik. Sonra ki süreçte gerçekten çok yoğun bir süreç yaşadık. Gerek ilçe başkanlığım süresince gerekse adaylık süresince yanımızda olan tüm teşkilat mensuplarımıza  ve tüm halkımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Gerçekten bu süreçte bizlere fazlasıyla sahip çıktılar. Bunun da farkını inşallah sandıklarla gösterdik."

HALKIMIZ AK PARTİ'YE TEVECCÜH GÖSTERDİ 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ise yaptığı açıklamada: "14 Mayıs seçimini atlattık. Gerçekten Zonguldak'ımız AK Parti anlamında bir teveccüh gösterdi. Ben öncelikli olarak bütün Zonguldak halkıma çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Tabii ki seçim boyunca gerçekten özverili bir şekilde o güne kadar çalışan il teşkilatlarımıza ilçe teşkilatlarımıza, il genel meclis üyelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza gösterdikleri bu fedakar çalışmadan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Halkımız sandıklara gitti. Demokratik hakkını kullandı. AK Parti'yi yine Zonguldak'ta birinci parti yaptı. Bununla beraber Cumhurbaşkanımızı yine Cumhurbaşkanı seçiminde önde bitirtdi. Ve bizler inşallah 28 Mayıs aynı şekilde finale ulaşacağımıza eminiz."

ZONGULDAK PARLAYAN YILDIZ OLDU

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan: "Milletvekillerimizle mazbatamızı aldık. Temsilde adalet gerçekleşti. Yönetimde istikrar için çalışmalarımızı kaldığımız yerden hiç durmadan, yorulmadan devam ettireceğiz. Önemli olan bizim için Zonguldak'tır. Adliye önünde yapılan güzel çalışma sonrasında  artık bugünde güzel bir biçimde aile fotoğrafı verebileceğimiz hizmetlerimizin tam da içerisinde fotoğraf çektirdik.  Yönetimde istikrar için bizler var gücümüzle çalışacağız. Zonguldak'ta birleşmek istiyoruz. Zonguldak'ta bütünleşmek istiyoruz. Zonguldak şemsiyesinde kenetlenmek istiyoruz. Bu yüzden de şehrimiz 67. Sevdamız 67 hedefimizin de yüzde 57 olduğunu belirtiyorum. Zonguldak artık kuzeyin parlayan yıldızı. Bu yıldızın daha da parlayabilmesi için milletvekillerimiz de elimizden geldiğince tüm çalışmalarımızı halkımız için, milletimizin yapacağız."

ab02b604-c8e0-4545-b5b0-79d4d0ad8b5b

Editör: Can Özkan Kayabaşılı