AK Parti Zonguldak Milletvekili aday tanıtım toplantısı geniş katılımla yapıldı. Dedeman Otel’de yapılan tanıtım toplantısına Milletvekili adayları, Belediye Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları, partililer katıldı. 
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan yaptı. Mustafa Çağlayan'ın konuşması sık sık tezahüratlarla kesildi, coşku yaşandı.
MUSTAFA ÇAĞLAYAN BİRLİK MESAJI VERDİ 
Birlik ve beraberlik mesajı veren İl Başkanı Mustafa Çağlayan, tüm partilileri sahaya davet ederek şunları söyledi: "Türkiye Yüzyılı için, Zonguldak Yüzyılı için, Yarın değil Hemen Şimdi diyen Hizmet Sevdalıları var. 
Sen ben yok;Zonguldak var diyen, 
Sen ben yok; Ak Parti var diyen, 
Sen ben yok; Recep Tayyip Erdoğan var diyen, 
Sen ben yok; Türkiye diyen cesur yürekli insanlar var. 
Bugün burada; 
Davasına sonuna kadar sahip çıkan ilçe başkanlarımız var. 
Bugün burada; 
Şehrül eminler var. 
Öyle tatil tatil gezip yatan değil,taş üstüne taş koyan belediye başkanlarımız var. 
Bugün burada; 
Kendi yuvalarını bırakıp, hemşehrilerimizin yuvasına umut olan kadın kollarımız var, 
Bugün burada; 
Ülkemizin geleceğine ışık tutacak olan, asımın nesli, Teknofest kuşağı gençlik kollarımız var, 
Bugün burada; 
Partimizin kuruluşundan bugüne kadar emek veren,hizmet eden büyüklerimiz var. 
Bugün burada; 
Partimizin dünü,bugünü,yarını var. Partimizin vicdanı, merhameti var. Bugün burada, 
Davamızın geçmişi ve geleceği var. İyi ki varsınız. 
Sevginiz, muhabbetiniz, ahde vefanız, şehrimize hizmet için çarpan kalpleriniz, dosta güven düşmana korku veren Aslan yürekleriniz için, herbirinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Kuruluşumuzdan bugüne kadar bu davaya emek verip ahirete irtihal eden 
Tüm yol arkadaşlarımıza rabbimden rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. 
Yine kuruluşumuzdan bugüne kadar; daVamıza, partimize, şehrimize hizmet eden tüm milletvekillerimize, il, ilçe, kadın ve gençlik kolları, belde, mahalle başkan ve yönetimlerine, belediye başkanlarımıza. İl genel ve belediye meclis üyelerimize, yakından uzaktan çalışmalarıyla, dualarıyla bize destek veren gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerden aldığımız emanete gözümüz gibi sahip çıkacağız. Size Söz olsun... Burada olan veya olamayan tüm dava arkadaşlarımıza elimizi uzatıyoruz. Milletvekili adaylarımıza, partimize, şehrimize, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkmaya davet ediyoruz. 
Evet bu parti sizin,bu parti milletimizin.. Haydi bir daha diyor, hepinizi sahaya davet ediyoruz. 
Bizlere düşen davamızı, yaptığımız hizmetleri kapı kapı dolaşıp anlatmaktır. Bize düşen gecemizi gündümüze katıp çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaktır. 
Bize düşen samimiyet, gayret ve tevazudur. 
Bize düşen Doğru adımlarla yola devam etmektir. Doğru adamlarla hedeflerimize yürümektir. 
Bize düşen; Cumhurbaşkanımızı 14 mayıs akşamı, Zonguldak'ımızın, Türkiye'mizin kazandığı seçim akşamı balkona 
çıkarmaktır. Bize düşen Zonguldağımızdan Gazi meclise en az 4 milletvekili göndermektir. 
Biz bunu yaparız. İnanıyoruz,başaracağız. Susmayacağız, Yılmayacağız, Durmayacağız."
NEJDET TISKAOĞLU: ZORU BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ 
AK Parti 4. Sıra Milletvekili adayı Nejdet Tıskaoğlu yaptığı açıklamada: "Birlikte zoru başaracağız. 4 gündür sahadayız, SKM'ler çok guzel çalışıyor. Saha 4 istiyor, bunu başarabiliriz. İnanmak, kol kola girmek lazım. Herkesin saha da olması lazım, tek formül bu. Ben hayatim boyunca hel zorları başardım, inşallah biz 4'ü el birliğiyle kol kola başaracağız."
AHMET ÇOLAKOĞLU: 5-0 ZAMANI 
AK Parti Zonguldak Milletvekili ve 3. Sıra Milletvekili adayı Ahmet Çolakoğlu: "Bir sefer başladı, sefer bizden zafer Allah'tan. 14 Mayıs'ta yine birlik beraberlik içinde bayram yaşayacağız. Uzun ince bir yol, 22 yıldır burada öyle isim öyle sevdalılar gördük ki vatan, ülke, bayrak sevdasıyla tutuşan gönüller var. 21 yıldır sahalardayım, 5-0'a en yakın tarih 14 Mayıs'tır. Bunu bilin bakalım amaçla çalışın. İnsanların koluna girelim, anlatalım, meramımız bu olsun. Araziye, sahalara, evlere, işyerlerine çıkalım. Liderimizi yalnız bırakmayalım."
SAFFET BOZKURT: KDZ. EREĞLİ'DE SANDIKLARI PATLATACAĞIZ 
AK Parti Zonguldak 2. Sıra Milletvekili adayı Saffet Bozkurt yaptığı açıklamada: "Vatandaşımızın hep yanında olduk, devlet yatırımlarını Kdz. Ereğli'ye aktardık. Adaylığımızın açıklanmasının akşamında hemen sahaya indik. Bu seçim çok önemli. Cumhurbaşkanımız  Kdz. Ereğli'de sandıkları patlatmam gerektiğini söyledi, inşallah patlatacağız. İnşallah hedefimize ulaşacağız. Yeter ki inanalım ve başaralım."
MUAMMER AVCI: ÇALIŞMALARI ANLATAMAMA SIKINTISINI GÖRDÜK 
AK Parti aday tanıtım toplantısında 1. Sıra Milletvekili adayı Muammer Avcı, eski dönemlerde iktidar tarafından yapılan çalışmaların anlatılmasında sıkıntı gördüklerini belirterek, eleştiride bulundu. Muammer Avcı yaptığı konuşmasında: "Zonguldak'ta yapılan yatırımları anlatma sıkıntısı çektiğimizi gördük, bu sorunu gidermemiz gerekiyor. Şuan da projelerimiz var, istihdam sıkıntımızı giderecek çalışmalarımız var. Bunları seçim döneminde insanlara anlatmamız gerekiyor."
Yapılan konuşmaların ardından adaylar kamuoyuna tanıtıldı.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı