AK Parti'nin itirazı üzerine İlçe Seçim Kurulu, CHP'nin cumartesi Alaplı'da yapacağı mitingi iptal etti. Kur'a yeniden çekildi CHP mitingi adeta direkten döndü.Alaplı İlçe Seçim Kurulu, Alaplı’da siyasi partililerin miting saatlerini belirlemek için geçtiğimiz hafta kura çekti. 30 Mart Cumartesi günü için yapılan kurada AK Parti’nin 11.00 ila 12.00 saatleri arasında Alaplı Cumhuriyet meydanında, CHP’nin ise 17.00 ila 18.00 saatleri arasında yine aynı meydanda miting yapmasına kura ile karar verildi.

AK PARTİ KURAYA İTİRAZ ETTİ.

Kendi miting saatini kabul etmeyen AK Parti kura çekimine itiraz etti ve Yüksek Seçim Kurulu CHP’nin Cumartesi günü 17.00’da başlayacak seçimini kuraya iki partiden fazla parti girdiği gerekçesiyle iptal etti ve kuranın yeniden iptal edilen saatler için AK Parti ile CHP arasında yeniden çekilmesine karar verdi.YSK’nın bu kararı üzerine Alaplı İlçe Seçim Kurulu bugün Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve AK Parti Seçim Temsilcisi Şükrü Akman nezaretinde yeninden kura çekti ve CHP’ye yeniden 17.00 ile 18.00 saatleri arasında miting yapmasına kura sonrasında karar verildi.

İkinci kez başkan seçilen Tanju Özcan mazbatasını aldı... İkinci kez başkan seçilen Tanju Özcan mazbatasını aldı...

TEKİN “AK PARTİ MİTİNG SAATİNİ ELİMİZDEN ALMAYA ÇALIŞTI. BU İŞ YAP BOZ İŞİ DEĞİL. 31 MART AKŞAMI BİR CEVAP DAHA ALACAKLAR”

Alaplı Belediye Başkanı Tekin duruma tepki göstererek, “Şayet bugün yapılan kurada CHP çıkmamış olsaydı biz Cumartesi günü miting yapamayacaktık. Bu iş yap boz işi değil. AK Parti bizim miting saatimizi ve yapacağımız mitingi elimizden almak için elinden geleni yaptı. Ama ilahi adalet yine bizim yanımızdaydı ve iptal ettirdikleri miting saati yeni kurada yine bize çıktı. Bunlar ilk cevabı iki kurada aldılar, 31 Mart Pazar akşamı bir cevapta halktan alacaklar’ dedi.Tekin ve beraberindeki meclis üyeleri, Adliye önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra seçim çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiler.

Editör: Haber Merkezi