Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Gökhan Yamak (39), bayram tatili için geldiği köyünde tartıştığı ağabeyi Volkan Yamak'ı (40) av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü: Ereğli Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşma tamamlandı. Ağabeyini öldüren Volkan Yamak mahkeme tarafından 18 yıla mahkum edildi. Gökhan Yamak mahkemede ağabeyinin kendisini yaşatmayacağını düşündüğü için öldrüdüğünü söylediği öğrenildi.

14 Ağustos 2019 yılında Alaplı'ya bağlı Dağ köyünde meydana gelen olayda, İstanbul'da yaşayan Gökhan Yamak, bayram tatili için geldiği ve aynı binada oturdukları köyünde, aralarında husumet bulunan ağabeyi Volkan Yamak ile bilinmeyen nedenle tartışmış, tartışmanın büyümesiyle çıkan kavgada Gökhan Yamak, av tüfeğiyle ağabeyine ateş etmişti. Vücuduna isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Volkan Yamak, kaldırıldığı Alaplı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmişti.

Ereğli Adliyesi Ağır Ceza mahkemesinde bugün görülen karar davasında Gökhan Yamak, ağabeyi ile uzun zamandır aralşrında iş konuusnda sıkıntı yolduğunu ve olayda ilk olarak Volkan Yamak'ın ateş ettiğini de söyleyen Gökhan Yamak " Tartışmada av tüfeği ile birbirimize ateş ettik. Ağabeyim Volkan Yamak yaralandı. Sağ kurtulursa beni yaşatmaz düşüncesi ile ateş ettim" dediği öğrenildi.

Gökhan Yamak'ın Ereğli Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davasında Mahkeme, Gökhan Yamak'ı 18 yıl 4 aya mahkum etti.

Editör: Haber Merkezi