AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları(ZONSİAD)Başkanı Necdet Tıskaoğlu,AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Ardından Başkan Tıskaoğlu, bugün eşi Yudum Tıskaoğlu, kızı Irmak Tıskaoğlu, baba Tacettin Tıskaoğlu ve annesi Sebahat Tıskaoğlu ile beraber bugün parti binasında aday adaylığını açıkladı.

Necdet Tıskaoğlu, “Bu özel günde beni yalnız bırakmadınız her insanın hayatında özel anlamlı günler vardır bende onlardan bir tanesini yaşıyorum. Malum artık bir sürece girdik önümüzde seçim var bizde siyaseten kendi bilgi becerimizi yurt dışında kazandığımız tecrübeleri memlekete nasıl katkı sağlarız diye düşündük. Bugün burada aday adaylığımı açıklıyorum. Eğer doğru iş yapacaksak Allah bize mevki makam nasip etsin eğer doğru iş yapmayacaksak Allah bize makam mevki vermesin sözüyle yola çıkıyorum. Biz Cumhurbaşkanımıza bağlı olarak çalışmaya devam edeceğiz. Saniyiciyim, iş insanıyım 24 yıldan beri bir ticarethanem var ihracat yapıyoruz. Aday olamazsak fayda sağlamaya devam etmeyeceğiz diye bir şey yok sadece siyasi bir güçle bunu yapmak istiyorum. Aileme teşekkür ediyorum onlarda inanılmaz emek veriyorlar kolay değil bana gösterdiği sabırla teşekkür ediyorum. Anne babama teşekkür ediyorum aday olma ahlakı ve eğitimi verdikleri için. Burda duasıyla olan bütün dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Anne Sebahat Tıskaoğlu ise , “Önce hayırlı olsun devletimize milletimize. Rabbime hamdolsun ki Allah bana böyle bir evler vermiş. Aklıyla, zekasıyla güzelliği ile. Güzel yerlere gelecek. Güzel hizmet verecek. Ona canı gönülden inanıyorum. Hayırlı olsun”diye konuştu.

Eşi Yudum Tıskaoğlu, “Eşi Hepinize hoş geldin diyim. Ben şuna çok inananlardanım. Necdet’in misyonun hizmet anlamında olduğuna çok inananlardanım. Emeklerinin karşılığını almasını en iyi şekilde istiyorum. Zonguldak için çok büyük bir şans. Kendi enerjisini Zonguldak enerjisiyle birleştirerek çok güzel hizmetlere imza atacağına inanıyorum. Gurur duyuyorum ”şeklinde konuştu.

Baba Tacettin Tıskaoğlu, “ Böyle bir vesile karşınıza çıkardığı için Allah’a hamdolsun. Oğlum Necdet birşeyleri tuttuğunda koparmaya bırakmayı bilmeyen bir insan. Bundan dolayı kendisiyle gurur duyuyorum. Eve dönüş projesinde de yanında olmuştuk. Eğer oğlum milletvekilliği olursa Zonguldak’a çok şey katacak ”ifade etti.

Program toplu hatıra toprağının çekilmesinin ardından sona erdi.

WhatsApp Image 2023-03-15 at 15.16.44

Editör: Can Özkan Kayabaşılı