Acılı Anne Sönmez, Ömerli Mahallesi Kaynarca konutlarındaki evlerinde gelen taziyeleri kabul ederken, yaşananları hatırladıkça gözyaşlarını tutamıyor.

Eşi İlyas Sönmez ile ilçe dışında çalışan Hemşire kızı Yağmur Sönmez’in destek olmaya gayret ettiği acılı anne, hala kızının öldüğüne inanamıyor.

ÖFKESİ DE DİNMİYOR

Kızını öldüren kişinin, daha önce de defalarca tahriklerde ve tehditler bulunduğunu bildiklerini anlatan Anne Sönmez, “ama ne hikmetse olay yaşanmadan polisimiz bir tedbir dahi alamıyormuş. İllaki can mı gitmeliydi? Yazıklar olsun. Şimdi o katil bir de cezaevinde bizlerin ödediği vergilerle bakılacak? Bu mu adalet!” diyerek yakardı.

DUYURUSUNU BİLE YAPAMADIK!

Merhum Sönmez’i, Karabük’ün Safranbolu İlçesindeki köylerinde toprağa verdiklerini hatırlatan acılı anne, defin öncesi yaşananları ise şöyle anlattı:

“Öncesinde burada da evimizin önünde kızım için helallik almak istedik. Bunun için de Belediyeden duyuru yapmak için Zabıtayı telefonla aradık. Ancak günlerden resmi tatil olduğundan duyuru yapılamayacağı, ertesi sabah ise ancak saat 10.00 sonrası bu tür duyuruların yapılmaya başlandığı iletildi. Biz ise Ereğli’de sabah 08.00 gibi helallik alacaktık. Anons yapılamayınca belki de yavrumun bir çok arkadaşı aramızda olamadı, yazıklar olsun!”

KADIN CİNAYETİ SAHİPSİZ KALDI!

Anne Emine Sönmez’in bir tepkisi de siyasilere ve sivil toplum kuruluşlarına oldu.

Ortada yine bir kadın cinayeti olmasına rağmen, toplumun hiçbir kesiminden ses dahi çıkmadığına dikkat çeken Acılı anne Sönmez, “Ne belediye başkanı, ne siyasiler, ne de sivil toplum kuruluşlarının olaya sessiz kalmasına bir anlam veremedim. Gencecik bir kadın daha yaşamdan koparıldı, buna sessiz mi kalınmalıydı. Yarın kapımızı oy istemeye ne yüzle gelecekler, gelmesinler!..” diyerek ağlamaya devam etti.

KIZ KARDEŞİ KONUŞTU

Annesini sık sık sakinleştirmeye çalışan kızı Yağmur da ablasını toprağa verdikten sonra Ereğli’ye dönüş yaptıklarını belirterek, “o acıyla hiçbir şey aklımıza gelmedi. Geçmişte belediyemiz bu tür durumlarda cenaze evine hizmette bulunurdu. Acımızla birlikte gelen konuklarımızı nasıl ağırladığımızı bilmiyoruz” şeklinde konuştu.

Baba İlyas Sönmez ise büyük acı yaşadıklarına değinirken, “Bu tür acıları Allah kimseye göstermesin. Bir katil güzel yavrumuzu bizden aldı” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Yaklaşık 2 yıl önce eşinden ayrılarak yalnız yaşamını sürdüren bir kız çocuğu sahibi Yeşim Sönmez, bir süre önce yen ibir yuva kurmak amacıyla görüşmeye başladığı Başaran Çevikoğlu ile anlaşamadığı için 6 ay kadar önce arkadaşlık ilişkisini sona erdirme kararı vermişti.

Zaman zaman kendisi ile görüşmek isteyen Başaran Çevikoğlu’nun taleplerine yanıt vermeyen Sönmez, 30 Nisan’da, akşam saatlerinde motosikleti ile ailesinin ikamet ettiği Ömerli mahallesi Kaynarca konutlarındaki evine geldi.

Bu sırada önce aracı ile motosiklete çarparak genç kadının düşmesine neden olan Çevikoğlu, daha sonra aracından getirdiği pompalı tüfek ile 2 el ateş ederek talihsiz kadını başından ve göğsünden vurdu.

Ağır yaralı olarak Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılan talihsiz kadın, kurtarılamadı.

Editör: Manşet67 Haber