Türk Metal Şube Başkanı Altan Kalfa, yazılı açıklamasında, kendisi ile birlikte Türk Metal Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Mahsun Turan, Türk Metal Şube Sekreteri Metin Çetin, Toplu Sözleşme Uzmanı Yasin Aydoğan, Gersan İşyeri Baştemsilcisi Nadir Yörübaş’ın sendika adına masada olduğunu belirtti.

Gersan AŞ. yöneticileri ile yapılan görüşmede, kalan maddeler üzerinde mutabık kalınamadığını anlatan Kalfa, şunları kaydetti:

“361 işçiyi kapsayan toplam 87 maddeden oluşan sözleşmenin 5. Oturumunda, her hangi bir madde üzerinde anlaşmaya varılamadığından, yasa gereği uyuşmazlık tutanağı tutularak ara bulucu süreci başlatılmıştır.

Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın önderliğinde ‘Kazanan Direnen Gersan Emekçisi’ olacağına yürekten inanıyor, bizlerle birlikte mücadele eden tüm Gersan Emekçisi Kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.”

ÜYELERİ BİLGİLENDİRDİ

Türk Metal Şube Başkanı Altan Kalfa, oturumda yer alan yöneticileri ile birlikte Gersan AŞ’de üyeleri ile bir araya geldi.

Sözleşmenin başlamasından itibaren süreci bir kez daha değerlendiren Kalfa, sonuçta kazancın emekten yana olacağını tekrarladı.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı