Zonguldak’ta yaşan baba Y.Ç., (37) ayrıldığı eski eşi İ.M’nin (25) uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve eski eşinin arkadaşlarının 5 yaşındaki oğlu A.D’ye cinsel istismarda bulunduklarını iddia etti.

Baba Y.Ç., şikayet üzene eski eşi İ.M. ve arkadaşlarının gözaltına alındığını ancak çıkarıldıkları mahkemece denetimli serbestlik kararı ile bırakıldıklarına oğlunun ise Sevgi Evlerine teslim edildiğine dikkat çekti. Baba Y.Ç., davanın takipçisi olacağının altını çizdi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinden olan baba Y.Ç. 5 yaşındaki oğlunun A.D’nin gözü önünde ayrıldığı eşi İ.M. ve arkadaşı Ç.S.’nin uyuşturucu kullandığını 5 yaşındaki çocuğu gazinolara sürüklediklerini iddia ederek; “Eşimle ayrıyız ancak oğlumun uyuşturucu içen bir kadın ve arkadaşlarının yanında kalmasını istemediğim için şikayette bulundum.  İçlerinde erkeklerinde olduğu bir grup oğluma cinsel istismarda bulundular. Oğlumu gazinolara getirip o yaştaki bir çocuğunun gözünün önünde uyuşturcu madde kullandılar. Şikayet üzerine gözaltına alındılar. Ancak mahkeme denetimli serbestlik verdi. Savcılık oğlumunun görüntüleri olduğu için hepsinin telefonuna el koydu. İncelemeye aldı. Süreç devam ediyor. Oğlum ise devlet tarafından Sevgi Evlerine verildi. Bu seferde beni sosyal medyadan fake hesaplarla ekleyip tehdit ediyorlar. Yazışmalarda para isteyip zorbalık yapıyorlar. Adalete sığınıyorum ve gereken yapıldın istiyorum” diye konuştu.

Editör: Sinan Kabatepe