Yine de ortalama olarak kedi kumları hakkında şunları söyleyebiliriz:

İlk olarak kedi kumu, kedinizin ihtiyaçlarına göre, sizin boşaltmanıza göre, kedinizin yaşına, beslediğiniz kedi sayısına göre değişiklik gösterir. Yine de ortalama olarak, 20 litrelik bir kedi kumu, ortalama olarak bir ay boyunca kedinizi idare edebilir.

Düzenli Olarak Temizlik Yapmak Önemlidir

Düzenli olarak kedi kumunun temizlenmesi, başta daha hızlı bir şekilde bitmiş olacağına dair bir düşüncenin oluşmasına neden olur. Oysa ki, kedi kumunda (biraz da kum türüne bağlı) kirlenen kısımların eklenmesi durumunda kedi kumu çok daha uzun bir süre dayanabilir. Bu sebeple, uygun 20 lt kedi kumu satın alarak çok daha uzun süre kullanabilirsiniz.

İmar planı onaylandı askıya çıkarıldı İmar planı onaylandı askıya çıkarıldı

Tamamen değiştirmekte bir seçenek olarak ön plana çıkar yalnız bu zamanda dayanma süresi ciddi anlamda azalacaktır. Eğer kedi kumunun çok daha uzun bir süre dayanmasını istiyorsanız minimum günlük olacak şekilde, temizliğini yapmaya gayret göstermeniz tavsiye edilir.

Tek Kedi Kumuyla Yetinmeyin

Eğer ilk kez kedi besliyorsanız, doğru markayı bulana kadar kedi kumu 20 lt seçeneklerden satın almamanızı öneriyoruz. Çünkü bazı durumda marka kaynaklı bazı durumda ise kedi kaynaklı olarak kedi kumlarında kullanma sorunları ortaya çıkabiliyor. Böyle bir sorunla karşılaşmamak adına doğru ürünün doğru şekillerde satın alınması gerektiğini unutmamak gerekir.

Bir diğer önemli konu ise, kendi hijyeninizdir. Her ne kadar kediler temizliklerine fazlasıyla dikkat eden canlılarda olsalar doğru şekillerde kedi kumlarını temizlememek başkaca sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sebeple doğru markanın alınması ve doğru ürünün kullanılmasıyla kedi kumları çok daha uzun bir süre boyunca dayanabilir.

Doğru kedi kumunu satın almak için Petpal adresini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Kedi kumu seçeneklerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, doğru ürünün tercih edilmesidir. Satın aldığınız kedi kumlarının çok uzun bir süre boyunca dayanması bu bakımdan önem arz eder. İşte tam da bu sebeple işinin uzmanı bir adresten satın almanız tavsiye edilir.

Editör: Bayram Tomakin