Olay 5 Nisan Çarşamba sabahı saat 03.20 sularında ilçede faaliyet gösteren özel hastanede meydana geldi. İddiaya göre 16 yaşındaki Z.A., idrar yolu enfeksiyonu ve karın hastası şikâyeti ile hastaneye geldi. Burada idrar tahlili için numune vermek için girdiği tuvalette rahatsızlanan ve sancıları başlayan Z.A. tuvalette doğumunu gerçekleştirdi. Acil servise alınan ve ilk müdahalesi yapılan Z.A. daha sonra, çocuk yoğun bakımı bulunan başka bir hastaneye sevk edildi.

Olayın meydana gelmesinin ardından hastane yönetimi polise haber verdi. Hastaneye gelen polis ekipleri yaptıkları araştırmada, genç kızın geçtiğimiz sene internet üzerinden tanıştığı arkadaşı ile Mevrealtı plajlar mevkiinde buluştuklarını, geceyi birlikte geçirdiklerini ve gece girilen ilişki sonrasında genç kızın hamile kaldığını belirlediği öğrenildi.

Birlikte olduğu kişinin isminin sorulduğu Z.A. nın, birlikte olduğu gencin ismini hatırlamadığını ancak resmini görünce tanıyabileceğini söylediği, yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Editör: Sinan Kabatepe